Pojedynki rycerzy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności

Pojedynki rycerzy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności (© fot. Justyna Szymańska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rycerze obejmą we władanie zamek królewski podczas Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który w sobotę i niedzielę odbywać się będzie w Łęczycy.

Rycerze będą rywalizować o palmę pierwszeństwa w kilku turniejach bojowych. Będzie można podziwiać między innymi pojedynki na miecze, broń drzewcową i obuchową oraz turniej konny w wykonaniu czeskiej grupy Honoris.

Łucznicy walczyć będą o srebrną brzechwę, czyli element strzały.

Nie zabraknie rzemieślników z rękodziełem. Do nabycia będzie między innymi miód pitny czy prawdziwe uzbrojenie rycerskie. Turyści będą mogli sprawdzić się w zabawach plebejskich.

- Turniej rozpoczniemy w sobotę o godzinie 11.11 paradą rajców miejskich - mówi Andrzej Borucki, dyrektor Muzeum na Zamku Królewskim w Łęczycy. - Po inscenizacji, spod miejskiego ratusza na zamek, ulicami miasta wyruszy średniowieczny orszak.

W tym roku zabraknie pokazu ptaków drapieżnych, ale obejrzeć będzie można spektakle szermiercze w wykonaniu mistrzów świata z 2000 i 2004 roku w szermierce artystycznej Compagnie Scaramouche z Francji.

Wstęp na turniej jest płatny. Bilet jednodniowy kosztuje 10 złotych. Dla dzieci do 7 lat wstęp wolny.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!