W rugby rozbite głowy to normalka i z tego powodu nikt nie schodzi z boiska W rugby rozbite głowy to normalka i z tego powodu nikt nie schodzi z boiska

W rugby rozbite głowy to normalka i z tego powodu nikt nie schodzi z boiska (© Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ekstraliga rugby po dwóch tygodniach przerwy wznawia rozgrywki. W sobotę Budowlani Łódź rozegrają wyjazdowy mecz z Posnanią w Poznaniu.

Sobotni mecz w Poznaniu jest bardzo ważny dla Budowlanych. Posnania zajmuje czwarte miejsce w tabeli i wyprzedza Budowlanych o jeden punkt. Jeśli więc łodzianie w sobotę wygrają, to wyprzedzą w tabeli poznaniaków.

Budowlani wykorzystali przerwę na specjalistyczne treningi w formacjach. Mirosław Żórawski, trener Budowlanych powiedział: – Wcześniejsze spotkania pokazały, że musimy jeszcze ciężko pracować nad wieloma elementami naszej gry. Po prostu wymagają szybkiej poprawy. W turnieju zorganizowanym w Łodzi dobre przetarcie miała formacja ataku. Teraz pracujemy nad tym, aby wszystkie trybiki naszej drużyny zaczęły działać, jak potrzeba. Chcemy, aby zespół był twardy, mocny i zdecydowany.

Wszystko wskazuje na to, że z meczu na mecz zespół Budowlanych będzie coraz silniejszy. W sobotę powinien powrócić do składu Emil Kowalewski, który z powodu kontuzji nie mógł grać niemal miesiąc. Zdaniem trenera Żórawskiego będzie to poważne wzmocnienie młyna Budowlanych.

Trener Żórawski dodaje: - Mamy już kompletny atak, bo po urazie Łukasza Żórawskiego nie ma śladu. Z zespołem ćwiczą również Michał Mirosz, Paweł Grabski i Adrian Ignaczak, ale nie pomogą nam jeszcze w pojedynku z Posnanią. Ważne jest, że coraz więcej zawodników wraca do gry po wyleczeniu kontuzji, bo przecież jesienią czeka nas jeszcze sześć spotkań.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!