Podczas festiwalu warto obejrzeć filmy z najdalszych zakątków świata

Podczas festiwalu warto obejrzeć filmy z najdalszych zakątków świata (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To idealna propozycja dla miłośników podróży i fascynatów innych kultur i obyczajów. Festiwal Mediatravel 2012 to spotkania z podróżnikami, projekcje i wystawy.

Osoby zainteresowane szeroko rozumianymi podróżami, zwyczajami innych kultur, a także krajobrazami najdalszych zakątków świata, powinni wybrać się do Muzeum Kinematografii. We wtorek rozpoczyna się Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów - Odkrywców i Podróżników Mediatravel 2012. Uczestnicy będą mogli spotkać się z podróżnikami, wysłuchać relacji z ich pasjonujących wojaży oraz obejrzeć filmy poświęcone wyprawom i ciekawe wystawy. Festiwal zainauguruje spotkanie z Anną Moszko, która udała się na wyprawę do gwatemalskiej dżungli.

Następnie Anna i RobbMaciąg opowiedzą o swojej rowerowej podróży m.in. po Chinach, Pakistanie i Indiach. Natomiast Mirosław Olszycki i Jarosław Fischbach zainteresują słuchaczy swoimi przygodami w Ameryce Płd.
Równie ciekawie zapowiada się spotkanie z Pawłem Bartnikiem i Aleksndrem Adamusem, którzy autostopem pokonali trasę z Wrocławia do Indii, odwiedzając przez sto dni 16 państw.

Filmy dokumentalne ukazywać będą niepowtarzalność Kanady, Andów, Papui. Pokażą także z bliska konflikt rosyjsko-gruziński i sylwetkę jednego z największych polskich podróżników - Arkadego Fiedlera.

Na uwagę zasługuje również obraz "W cieniu Everestu", poświęcony polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz. Po filmie zaplanowano spotkanie z jego reżyserką Anną T. Pietraszek.

Na uczestników czeka także wystawa Massimo Mastrorillo "Szerokość linii i kształtów miasta" połączona z prezentacją multimedialną, warsztaty taniego latania, podczas których okaże się, że lot na drugi koniec świata wcale nie musi być wielkim wydatkiem, i wycieczka po Łodzi.

Festiwal potrwa do soboty. Wtedy też zostaną wręczone nagrody dla najlepszych filmów. Szczegóły na stronie www.kinomuzeum.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!