(© mat. prasowe)

Dziś rozpoczyna się budowa Nowowęglowej od Wierzbowej do Kopcińskiego. Prace mają trwać do końca sierpnia 2018. Koszt to 15,8 mln zł.

Nowowęglowa będzie przedłużeniem al. Grohmanów i będzie biegła nad tunelem kolejowym od Wierzbowej do Kopcińskiego. Oprócz wybudowania nowej ulicy zostanie przebudowany fragment ul. Tuwima, powstaną wjazdy z Nowowęglowej na Kopcińskiego, a także nowa krańcówka autobusowa i rondo rozprowadzające ruch w pobliżu tej pętli. Nowa krańcówka ma mieć 8 stanowisk. Zbudowany zostanie również parking dla autobusów turystycznych, którego brakuje w Nowym Centrum Łodzi.

Nowa droga nad tunelem kolei

Nowowęglowa będzie służyła lepszemu dojazdowi do al. Grohmanów, która prowadzi do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Obecnie do Grohmanów prowadzi Wierzbowa, do której trzeba dojechać od strony Narutowicza lub Tuwima.

- W tym roku nie będzie utrudnień w ruchu związanych z tą inwestycją - mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Uciążliwości zaczną się, gdy wykonawca będzie budował włączenie nowej ulicy w Kopcińskiego.

Nowowęglowa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasem rezerwowym, na którym później zostanie ułożone torowisko tramwajowe. Przy nowej drodze powstaną chodniki, zieleńce, droga dla rowerów i oświetlenie. Ma być dużo zieleni. Posadzonych będzie 300 drzew oraz 4,5 tys. krzewów.

Chcą budować Nowowęglową w Łodzi. Do prac zgłosiły się cztery firmy

Inwestycja ma zakończyć się za rok. Termin krótki, ale realny, ponieważ nie trzeba przebudowywać infrastruktury. To zostało zrealizowane podczas budowy tunelu kolejowego na Fabryczny. Wykonawcą inwestycji jest Skanska, która od jutra może wejść na plac budowy.

Kolejna budowa drogi w Nowym Centrum Łodzi rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Chodzi o Nowotargową od Tuwima do Piłsudskiego. Jeszcze w tym roku powinien zostać rozpisany przetarg. Do tego czasu trzeba wykwaterować mieszkańców budynku przy Tuwima, który zostanie wyburzony.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lodzianin (gość)

Po co to komu! Lepiej widzewską by wiaduktem/tunelem połączyli albo coś co połączy stoki z miastem!