Rozbudowa stadionu ŁKS. Dobudują trzy brakujące trybuny

d.kuczmeraZaktualizowano 
Rozbudowa stadionu ŁKS. Konferencja Hanny Zdanowskiej
Rozbudowa stadionu ŁKS. Konferencja Hanny Zdanowskiej Fot. Krzysztof Szymczak
O godzinie 14.30 rozpoczęła się konferencja Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi. Prezydent powiedziała: - Przywykłam, że obietnice spełniam, w związku z czym tu i teraz oświadczam, że zatwierdzamy wyniki postępowania przetargowego i pomimo, że wyniki pokazały cenę zdecydowanie wyższą (mamy 95 mln, a najniższa oferta to 129 mln) zdecydowałam, że oczywiście przy akceptacji Rady Miejskiej, która będzie musiała dokonać przesunięcia środków, decydujemy się żeby przetarg rozstrzygnąć i dobudować trzy brakujące trybuny na stadionie na terenie al. Unii.

Live ze stadionu ŁKS. Konferencja Hanny Zdanowskiej w sprawie rozbudowy stadionu.

Szukaj relacji z konferencji na FB "Dziennika Łódzkiego".

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska mówiła:

- Czym jest podyktowana ta decyzja? Sprawdzamy, jak wyglądają oferty, które pojawiają się na rynku w różnych aspektach dotyczących prac realizowanych na terenie miasta i nie tylko. Życie pokazało, przez ostatnie miesiące, a właściwie lata, że te ceny już niższe nie będą. Po niedopieszczeniu, czy ograniczeniu obiektu udało się obniżyć te koszty. Uważamy, że jest to czas, w którym musimy podjąć decyzję i taką decyzję podjęłam. Dla mnie najważniejsze jest teraz, że klub awansuje do ekstraklasy. Chciałabym, aby grał na pełnym stadionie i przy pełnych trybunach. Przetarg obejmuje system Zaprojektuj i Wybuduj. Od decyzji Rady Miejskiej mamy 45 dni na podpisanie umowy. Później mamy 36 miesięcy na wybudowanie obiektu. A drużyna, zawodnicy i kibice mają po pierwsze znaleźć się w ekstraklasie i utrzymać, a po drugie zapełnić 18 tysięcy miejsc na trybunach. Nie wątpię, że to osiągnięcie. To jest wasze zadanie. Ja ze swojego w tym momencie się wywiązałam.

Radny Paweł Bliźniuk:

- Dziękuję pani prezydent za decyzję. Łódź zasługuje na ekstraklasę, a ŁKS zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia. Cieszę się, że już niedługo radni będą mogli ostatecznie zadecydować o przeniesieniu dodatkowych środków na budowę stadionu. Jak pojawi się projekt, zaapeluję do wszystkich radnych bez względu na opcję polityczną, by przychylili się do wniosku i propozycji pani prezydent. Bo to jest dobro wszystkich łodzian i dobro Łodzi sportowej. Jak to będzie wyglądało? Projekt zmian w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej to jest wyłącznie inicjatywa prezydenta miasta. Pani prezydent zapowiada, że taki projekt trafi do Rady Miejskiej i później radni zadecydują, czy te dodatkowe zostaną w budżecie, czy też WPF zapewnione. Później jest wyłonienie wykonawcy, a później podpisanie umowy. Stadion to nie tylko co najmniej 18 tys. miejsc na trybunach, ale także przestrzenie komercyjne, które w dalszej perspektywie mają umożliwić w znacznej części finansowanie tego obiektu. Bo ten obiekt ma być nowatorski pod tym względem. Przestrzenie mają zagwarantować utrzymanie obiektu. Ponadto stadionu nie budujemy na dwa trzy lata, to inwestycja na dziesięciolecia. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, także z tego co nam udało się wypracować w Komitecie Sterującym Budowy Stadionu ŁKS. Przypomnę, że przy pierwszym podejściu najkorzystniejsza oferta była o 14 mln wyższa niż ta, którą osiągnęliśmy po przeprowadzeniu dialogu technicznego i drugim postępowaniu przetargowym. Również oszczędności z tego tytułu dla budżetu miasta będą. A na sam koniec dodam, że mówimy o 129 mln brutto, a w perspektywie jest jeszcze odzyskanie VAT-u z tej inwestycji, więc kwota netto inwestycji per saldo będzie niższa.

Tomasz Salski, prezes ŁKS:

- Jestem szczęśliwy. Pani prezydent, w imieniu całej społeczności ŁKS, tych pokoleń dzisiejszych i wielu, wielu przyszłych bardzo dziękujemy za tę decyzję. W wielu łódzkich domach to szczęście będzie okazywane. Dziękuję Pawłowi Bliźniukowi i tym osobom, które wpisały się we właściwą narrację, jeśli chodzi o dopingowanie, by ta decyzja została podjęta, mam tu na myśli środowisko kibiców. Przede wszystkim chcę podziękować seniorom, byłym wspaniałym sportowcom ŁKS, którzy również dopingowali nas, by ta zgoda nastąpiła. Chciałem podziękować także Marcinowi Gortatowi i panu prezesowi Zbigniewowi Bońkowi, który mimo tego, że jego serce bije po drugiej stronie, to ponad podziałami jednak widzi, że ŁKS idzie w dobrym kierunku. Mam pełną świadomość, że ten obiekt będzie na dziesiątki lat. I tak, jak dzisiaj kibice ŁKS wspominają bardzo dobrze pana prezydenta Rżewskiego przez pryzmat jego decyzji dotyczącej już nieistniejącego już obiektu ŁKS, tak samo nasi prawnukowie w ten sam sposób miły i ciepły będą wspominać panią prezydent Zdanowską.

Skarbnik miasta musi teraz dokonać obliczeń. Projekt prezydent będzie wprowadzany jako autopoprawka na najbliższej sesji Rady Miejskiej. 10 kwietnia jest najbliższa sesja, kolejna 8 maja i zapewne wtedy radni przegłosują projekt dotyczący rozbudowy stadionu ŁKS.

Horoskop na wtorek

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.11 13:49:27

Pieniądze wyrzucone w błoto,nie ma takiej opcji żeby ten stadion był zapełniony chociaż w połowie przez kibiców lks,a zapełniony w całościmoże być w Derby jak Widzewa przyjdzie 15 tys.Bilans Derby27 zwycięstw WIDZEWA12 zwycięstw lks

2019.04.11 10:36:38

Since1908Nie wiesz o co chodzi? chodzi o pieniądze.głupoty wypisujesz czym się Widzew zasłużył,że dostał stadion? rozumiesz o czym mówisz? kwoty otrzymane od miasta były prawie jednakowe wy 120,a dla Widzewa 135.Widzew po latach walki wziął co dawali,choć było to trochę mało.u was powstała jedna trybuna bez żadnych luksusów,a u nas cały stadion.A wiesz dlaczego?bo budowała go polska firma Mosty-Łódź,nie było POśredników i kumpli z zagranicy,cwaniaków i złodziejaszków.nikt nie neguje tego,że powinniście mieć stadion,tylko chodzi o wałki z budową i kwoty które wypływają do kieszeni złodziejaszków przy tej inwestycji.gołym okiem widać,że to szwindel ta wasza trybuna.denerwujemy się wszyscy,że jeszcze trzeba wam dopłacić 135mln,czyli tyle i kosztował cały stadion na Widzewie!

2019.04.10 22:06:01

Z całym szacunkiem Pani Prezydent ale może już wystarczy stawiania środowisku ŁKS zadań do spełnienia celem otrzymania stadionu. Pani zadaniem było rozpoczęcie budowy już parę lat temu. Środowisko ŁKS, niespodziewanie dla Pani Prezydent i urzędników dokonało cudu i teraz walczy o ekstraklasę przy pełnej frekwencji. Czym się przysłużyli widzewiacy, że dostali stadion bez żadnych warunków do spełnienia. Tam jest frekwencja ale to nie są Pani wyborcy bo w Łodzi nie głosują. To Łodzianie prowadzą Panią do władzy, to dzięki nam Pani rządzi dlatego myślę, że środowisko ŁKS dotrzymało słowa w 100 proc. i nie potrzeba takich złosliwych docinek. Stadion zapełnimy i ekstraklasa będzie, jeszcze miasto doceni stawianie na ŁKS.

2019.04.10 21:30:09

A dobudujcie nawet 5 trybun

2019.04.10 20:00:41

Łodzianino czym ty mówisz?ty jesteś poważnym człowiekiem? co ty porównujesz? stadion za 250 mln do biurowca za 2mln/co sugerujesz,że stadion ŁKS ma złote klamki i dlatego jest droższy? uważam,że normalne jest pytanie dlaczego jeden stadion kosztował 135 mln a drugi taki sam 250 mln?!!!???pieprzysz głupoty o jakiś kamienicach za 2 lub 1 mln. pieprznij się w ten pusty hankowy łeb.

2019.04.10 16:51:42

wałek nad wałkiNie ma sensu tłumaczenie czegokolwiek takiej osobie jak Ty, bo masz zbyt płytki umysł żeby cokolwiek zrozumieć. Równie dobrze można zadać głupie pytanie: Dlaczego ten wiadukt kosztował tyle a tamten tyle? Albo biurowiec, apartamentowiec itp. Dlaczego na rewitalizację jednej kamienicy przeznaczono milion a drugiej 2 miliony? Jeszcze masz coś do powiedzenia w sprawie równych traktowań? Zajmij się lepiej swoimi bardziej przyziemnymi sprawami.

2019.04.10 16:00:38

hi hi sami księgowi tutaj siedzą i liczą nie swoje pieniądze- stadion dla ŁKS-u!

2019.04.10 15:19:50

Absolutnie nie interesują mnie dywagacje kibiców piłkarskich i bzdurne zarzuty, dlaczego jak budowano stadion na Widzewie ludzie siedzieli cicho.Odpowiedz powinien zrozumieć przedszkolak-bo wtedy nie było tak pilnych, innych spraw.Teraz mamy dwa walące, zagrażające życiu wiadukty i przeciągające się w nieskończoność remonty paraliżujące miasto.Do kibiców:mieszkańcy mają już dosyć waszych dziecinnych przepychanek, zajmijmy się w końcu poważnymi sprawami!

2019.04.10 12:05:18

Po co oni chcą dobydowywać stadion, skoro i tak nie są w stanie zapełnić nawet jednej trybuny? Poza tym to jest marnotrawstwo kasy, porażka

2019.04.10 11:26:41

ŁKS powinien mieć stadion z prawdziwego zdarzenia tak jak Widzew,są to dwa łódzkie kluby,promują miasto,rozpoznawalne i każdy Łodzianin sympatyzuje z którąś z drużyn.koniec kropka.tylko ,że za rządów złodziejskiej platformy wszystko jest na odwrót i ta cała otoczka budowy,pieniądze,wykonawcy,terminy,polityka,bylejakość,cwaniactwo,czy wreszcie kręcenie lodów i wałki to jeden wielki temat dla prokuratora,oczywiście mówię o budowie na ŁKS-ie,bo Widzew te około 135 milinów to realna kwota budowy stadionu na 19000tys.też jestem bardzo ciekawy jak przedmówca pisał jak miasto zrekompensuje Widzewowi nierówny podział pieniędzy.

2019.04.10 11:11:08

Podsumujmy. Stadion Widzewa na 18.000 miejsc kosztował jakoś 150 mln zł łącznie z przebudową okolicy. Sam stadion jakoś 130 mln zł. Cena za krzesełko 7222 zł

Stadion ŁKS pierwsza trybuna jakoś 80 mln zł. Dobudowa trzech 129 mln zł. Razem 209 mln zł. Pojemność jak pamiętam 20.000 miejsc. Cena za krzesełko 10.450 złChyba powinna być jakaś komisja śledcza aby zbadać czy tutaj nie doszło do niegospodarności.

2019.04.10 10:42:07

wytłumaczcie mi dlaczego na Widzewie powstał stadion z infrastrukturą za 130 mln,a na ŁKS-ie jedna trybuna za 120 mln bez oświetlenia i płytą boiska bez ogrzewania? teraz trzeba kolejne 130 mln dołożyć a później kolejne miliony bo za 3 lat będzie drożej itd...i tak bez końca żeby ta pseudo budowla przypominała stadion piłkarski. Przecież to jest jawna niegospodarność a raczej złodziejstwo.

drugi aspekt tej sprawy to jest splunięcie w twarz Widzewowi,jak mają się poczuć Widzewiacy jak urząd miasta dwa razy więcej pieniędzy przeznacza na ŁKS? a Widzew co otrzyma od urzędu miasta w zamian rekompensaty za nierówne traktowanie? to nie są żarty tu chodzi o wielkie pieniądze z budżetu na które my wszyscy się składamy.To jest sprawa dla prokuratora i NIK-u.

2019.04.10 10:15:26

Seweryn!!!!

Czy byłeś taki troskliwy o miasto ,jak budowano stadion pod miastem ,na wschodzie?

Śmieszna jest ta dbałość niektórych o ulice i "walące się wiadukty"

Płacę bardzo wysokie podatki w tym mieście,mam prawo wymagać i mieć wpływ na wydatki.

2019.04.10 10:13:14

W KOŃCU!

2019.04.10 09:55:58

przywykłam do tego,że obietnice spełniam ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha!

2019.04.10 08:44:34

Co ze środkami na walące się wiadukty w mieście?czy tam też powstanie "komitet sterujący"?zaniechanie remontów tych obiektów grozi potężną katastrofą budowlaną...

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3