Na razie prace rozbiórkowe są prowadzone w środku gmachu

Na razie prace rozbiórkowe są prowadzone w środku gmachu. Stalowa zewnętrzna konstrukcja zostanie zdemontowana na końcu. (© Łukasz Kasprzak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z budynku drugiego terminalu łódzkiego lotniska na Lublinku zniknął już napis „Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta”. Prace rozbiórkowe ruszyły pełną parą, a szyld być może zostanie wystawiony na aukcję.

Po tym jak łódzkie lotnisko uruchomiło duży i nowoczesny terminal, budynek starego terminalu został wystawiony na sprzedaż. Za 2mln zł jego właścicielem stał się port lotniczy w Radomiu.

Zgodnie z umową, nowy właściciel drugiego terminalu ma czas do końca listopada na jego demontaż.

Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy portu lotniczego w Radomiu powiedział: – Na początku przewieźliśmy do nas z Łodzi wszystkie elementy ruchome, m.in. biurka, krzesła, szafy, tablice świetlne, urządzenia do transportu bagażu, a także wyposażenie sklepów. Teraz rozbieramy ściany działowe, znajdujące się wewnątrz budynku oraz demontujemy drzwi. Kiedy uporamy się z tymi pracami, rozpocznie się rozbiórka stalowej konstrukcji terminalu, który w częściach zostanie przewieziony do nas tirami.

W miejscu rozbieranego terminalu ma powstać płyta postojowa dla samolotów. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie wybudowana, bo na razie nie ma na nią pieniędzy.Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Pracownik (gość)

  Trochę szkoda! Wraz z tym terminalem umiera to, co przez tyle lat kojarzyło się z dobrymi czasami rządów Pana Prezesa Leszka Krawczyka. Z normalnością, wyrozumiałością, zaangażowaniem i chęcią pracy dla wspólnego dobre. Czyli z tym wszystkim … czego obecnie brak!

  max (gość)

  nowy terminal to może jest duży gabarytowo i nowoczesny ale zupełnie nie funkcjonalny i ciasny w środku.

  Łodzianin (gość) (łodzianin od lat)

  To jest teraz PORT LOTNICZY ŁÓDŹ, Lublinek został pogrzebany przez warszawkę wpisując ją do traktatu akcesyjnego do UE przed 2004 jako lotnisko z bardzo dużymi ograniczeniami praktycznie do likwidacji, wiec aby temu się przeciwstawić trzeba było się rozstać z Lublinkiem, a teraz gdy powstało lotnisko pod Lublinem tym bardziej Lublinek byłby mylący .

  łodzianin od lat (gość)

  .......i bardzo dobrze ,ze rozebrali napis port lotniczy im. wł.reymonta!!!. BO TO JEST NASZ ŁÓDZKI PORT LOTNICZY "LUBLINEK" o im.Wł.Reymonta!!Wszedzie nasze lotnisko jest ozn jako LUBLINEK i w ozn. lotniczych tez tylko nasi porabani politycy zmienili ta nazwe!!!Pora by to zmienic!!Gdyby w Polsce spytac kogos o lotnisko Reymonta gdzie to jest niewiele osób by wiedziało...ale LUBLINEK napewno z 95% zapytanych by wiedziało......PRZYWRÓCMY NAZWE NASZEMU LOTNISKU!!!!