Kilka miesięcy ul

Kilka miesięcy ul. Kilińskiego była zamknięta dla ruchu, bo swoje roboty prowadziła ŁSI. Urzędnicy nie zaplanowali, by w tym samym czasie wymienić torowisko, chodniki i położyć nowy asfalt. Te prace będą dopiero zlecone i ul. Kilińskiego znów będzie nieprzejezdna. (© fot. Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od początku września wszystkie łódzkie roboty drogowe mają być skoordynowane.

Od 10 września każdy łodzianin będzie mógł zajrzeć do serwisu internetowego i sprawdzić, gdzie i kiedy prowadzone będą inwestycje.

Takie sytuacje, jak niedawno na ul. Kilińskiego, gdzie swoje prace prowadziła Łódzka Spółka Infrastrukturalna i urzędnicy nie zaplanowali wymiany ani nawierzchni, ani torowiska, mają się już nie powtórzyć.

- Jeśli zamykamy całą jezdnię, bo są prowadzone roboty w ziemi, a chodnik na tej ulicy nadaje się do wymiany, to trzeba tak wszystko zaplanować, aby te inwestycje wykonać za jednym razem - mówił podczas środowej konferencji prasowej Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi. - Do tej pory kto chciał rozkopać jezdnię, ten składał pozwolenie i otrzymywał zgodę. Kończył swoje prace i po miesiącu okazywało się, że inna firma też chce zamknąć dany odcinek, bo ma swoje do zrobienia. Teraz tak już nie będzie.

By usprawnić prace inwestycyjno-remontowe powstanie zespół ds. koordynacji robót w pasie drogowym.

Czytaj także

  Komentarze (39)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dziękujemy (gość)

  Ludzie PO,PIS i SLD, idźcie sobie z tego forum. Ludzie mają was wszystkich już dość!

  ORGANIZACJA (gość)

  TAKA KOORDYNACJA ROBÓT W MIEŚCIE POWINNA JUŻ BYĆ DAWNO.ADMINISTRACJI KROPY W POSTACI DZIAŁAŃ TOMASESKIEGO I SAMEGO KROPY NIE BYŁO STAĆ NA TAKIE DZIAŁANIE BO ICH KOMPETENCJE OGRANICZAŁY SIĘ TYLKO DO LOTÓW PODNIEBNYCH W KIERUNKU TEL AWIWU.TE TZW. REMONTY ZA KROPY TO CZYSTE MARNOTRAWSTWO ŚRODKÓW MIASTA I MARNOWANIE PRACY INNYCH.A MOŻE TO BYŁA CELOWA ROBOTA W CELU UŁATWIENIA MACHLOJEK KOMPANOM KTÓRZY TERAZ POSIADUJĄ W ARESZTACH?

  pykożerca (gość)

  Wierzcie w to jak chcecie, ale poczekajmy aż zostaną opublikowane wyciągi Pyki, bo to co do tej pory wyjawiono to kropla w morzu. Wyjdzie wszystko, a gadanie głupich tekstów, że kasa z marketingu idzie na Jońskiego świadczy tylko o tym, że byłeś utrzymankiem Pyki w ZWIK-u i zakręcono Ci kurek z kasą, o ile nie wywalono za przekręty. Poprzyjcie swoje szczekanie faktami, a to co robił Pyka jest dokładnie udokumentowane i to kwestia czasu, kiedy wszystko zostanie pokazane, Zresztą nasza "przejrzysta władza" coś zaczyna się sypać. Już dwóch prezesów z tamtej ekipy siedzi, a teraz czas na trzeciego, prokuratura już działa ;)

  zwik (gość)

  Zgadza się, proponowałbym jeszcze porównać budżet marketingu za Pyki z budżetem za Teodorczyka, wzrósł o 150 tyś ale nie w związku z działaniami na promocję firmy tylko na promocję Jońskiego. To jest dopiero obłuda - oskarżać poprzedniego prezesa o niegospodarność a samemu sypać pieniądze dla pociotków.

  zwik (gość)

  pykożerca napisał:

  wszyscy wiemy co tam się działo. .  No oświeć mnie geniuszu co się takiego działo !!!

  pykożerca napisał:

  ZWIK to samograj i dobre wyniki będzie odnosił zawsze, ale może być dużo lepiej jeżeli nie robi się przekrętów i wyciąga kasy z miejskiej spółki, chodzi tu po prostu o zwykłą uczciwość. .  Jeśli chodzi o uczciwość to sprawdź na co idzie teraz kasa z budżetu działu promocji - na piknik poparcia dla Jońskiego - wszystkie inne działania promocyjne leżą.

  I sprawdź jeszcze jakie durne umowy reklamowe są przez ten nowy "czyściutki" zarząd podpisywane. Kasa idzie wprost dla kolegów.

  pykożerca (gość)

  Taaa, nie ośmieszaj się z tym zarządem, bo wszyscy wiemy ile kasy powyciągał Pyka i wszyscy wiemy co tam się działo. Pewnie Ciebie też wywalili na zbity pysk, bo wykorzystywało się bezpieczeństwo pozycji Pyki dzięki Kropiwnickiemu, ale nasza "przejrzysta władza" nie spodziewała się, że w ogóle ktoś może ich tknąć i się przeliczyli, Łódź nie będzie tolerowała złodziei. Pyka poleciał i za nim też poleci większość która bruździła, to tylko kwestia czasu, aż wszystko wyjdzie na zewnątrz. ZWIK to samograj i dobre wyniki będzie odnosił zawsze, ale może być dużo lepiej jeżeli nie robi się przekrętów i wyciąga kasy z miejskiej spółki, chodzi tu po prostu o zwykłą uczciwość. .

  umł (gość)

  Ale się dajecie Jońskiemu sieroty mamić - albo liczycie na korzyści osobiste czy zawodowe jak by w jakiś cudowny sposób udało mu się wygrać wybory prezydenckie w Łodzi. Pisanie takich pochlebstw jest po prostu żałosne.
  To co teraz się dzieje w wykonaniu Jońskiego to czysta kampania wyborcza ale ja się na to nie nabieram. Można było wymieniać zarządy w ZDiT czy ŁSI bo te spółki dawały ciała na całej linii ale wymiana zarządu w zwiku to po prostu skok na stołki dla wyposzczonych działaczy SLD bo ta firma prosperowała bardzo dobrze.

  łodzianka (gość)

  Byłam dziś na konferencji w sprawie koordynacji i wyraźnie zostało powiedziane, że jest to operacja bezkosztowa.Tak więc jeśli chcesz tu siać kłamstwo to pamiętaj, ze zawsze znajdzie się kilka osób lepiej zorientowanych.Zawsze można zadzwonic do ZDiT. A inicjatywa jak najbardziej pozytywna, jakiej dotychczas jesczcze nie bylo, a nawet jesli cos takiego mialo kiedys miejsce w ogóle nie funkcjonowało.

  ulallaa (gość)

  a może by tak wpisać to w zakres obowiązków pracownikom istniejących już struktur i darować sobie bezmyślne wydawanie naszych pieniędzy ???

  lam (gość)

  Raczej Kaczy(PiSiorowy) aktyw dziś się zebrał.
  Jedzcie lepiej Kropolizy krzyża pilnować !
  Siedem lat nierządów pasożyta Kropy i ciepłe synekury bez żadnej odpowiedzialności Wam się skończyły!
  -Tu Was boli. Sieroty postkropiwnickie!

  kpp (gość)

  jest dzisiaj wyjątkowo aktywny na tym forum. Nie przesadzajcie z ilością postów/peanów na cześć Pana Jońskiego, bo to was demaskuje. Kolejny szereg rwie się do posadek?

  ppiotrek7 (gość)

  Łodzianka napisał:

  krytyka tych, którzy mają za złe p. D. Jońskiemu siedmiomiesięczny okres jaki upłynął od referendum, jakoś nie wypowiadali się w czasie rządów p. J. Kropiwnickiego, za którego powstał taki bałagan. Ironia nie ma uzasadnienia, bowiem najpierw trzeba było zakończyć to co zostało przed laty rozpoczęte przez poprzednią ekipę, równocześnie myśleć jak rozwiązać ten węzeł gordyjski (kilka spółek UMŁ - i każda robi to co chce), a następnie zacząć planować nowe inwestycje. Ci wszyscy "geniusze", którym brud, bałagan, nieudolność, arogancja poprzedniej ekipy nie przeszkadzała przez osiem lat, nagle chcieliby aby wszystko naprawić w dwa dni.
  Pozdrawiam

  - A TY DZIECKO - W KTÓRYM REFERACIE PRACUJESZ ?

  PIZDOKIO (gość)

  Kończy pracę urząd, kolejny dzień z głowy,
  Wyłącza kompa sołtys Winusze i Klimpczak stójkowy,
  Pinokio Jajski i kompan Bergamon,
  Dziś już ich tu nie zastaniesz. Tak ciężko wzdychają,
  Że skargę ich aż na Chojnach słysze:
  Jak sami nie napiszemy o sobie dobrze, to nikt nie napisze.
  I to prawda niestety, jak sądzę,
  Tylko dlaczego k..wa w pracy, za nasze pieniądze.

  greta (gość)

  jak można nazwać się pinokio, przecież stary wszyscy wiemy, że klamiesz:))))Weź się stary do roboty

  beza (gość)

  to są pomysły, ktore są w stanie zmienić nasze miasto. Dużo zmian widać już teraz i to tylko dobrzez świadczy o nowym zarzadzaniu. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek za Kropka tyle sie działo. A teraz widać jest czyściej i mamy coraz więcej lepszych dróg i to powinno nas cieszyć. A takie bjadolenie, ze lanserstwo czy inne tam głupotki mnie i sądzę, że wielu łodzian w ogóle nie interesuje. dla mnie najważniejsze, aby w mieście coś zaczęło sie zmieniać, na lepsze oczywiście.