Rewolucja w łódzkim magistracie: delegatury do likwidacji, urzędnicy do zwolnienia

Od maja mają przestać istnieć dzielnicowe delegatury Urzędu Miasta Łodzi i część wydziałów, a interesanci będą mogli załatwiać swoje sprawy w każdym z nowych punktów obsługi mieszkańców, bez względu na miejsce zameldowania. Przy okazji pracę straci od 10 do nawet 30 proc. urzędników, czyli co najmniej 200 osób.
Obecnie w magistracie i delegaturach pracuje około 2100 osób. Po zmianach organizacyjnych pracę może stracić około 200 – 300 osób.
 Paweł Łacheta

Zmiany mają ułatwić życie łodzianom i przynieść w przyszłym roku 16 mln zł oszczędności.

Prace nad nowym schematem organizacyjnym magistratu trwają od początku roku, jest on już prawie gotowy, ale na razie utrzymywany w tajemnicy. W najbliższych dniach ma być przedstawiony związkom zawodowym.

Obecnie w UMŁ i delegaturach pracuje ok. 2100 osób, na których pensje urząd wydaje ok. 90mln zł rocznie. W przyszłym roku wydatki te mają zmaleć o 10 mln zł, a dodatkowe 6 mln zł oszczędności będzie pochodzić ze zmniejszonych kosztów utrzymania budynków (część po zlikwidowanych wydziałach zostanie opróżniona).

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie reorganizacji urzędu. – Pani prezydent szykuje totalną rewolucję. Chcemy się dowiedzieć, ile będzie ofiar tej rewolucji, jakie będą koszty i na jak długo będzie sparaliżowany urząd – mówi Dariusz Joński, szef SLD w województwie.

  • Express Ilustrowany
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.