Nawierzchnia Piotrkowskiej przeznaczona jest do remontu

Nawierzchnia Piotrkowskiej przeznaczona jest do remontu (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Firma IDS-Bud, lider konsorcjum, które nie wygrało przetargu na remont Piotrkowskiej złożyła 5 października odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Według IDS-Budu (wycenił remont na 58,5 mln zł) propozycja Strabagu, który zaoferował 48,5 mln nie jest ofertą korzystną. KIO ostateczną decyzję KIO ma podjąć do 20 października.

Małgorzata Stręciwilk, rzeczniczka prasowa KIO informuje, ze w piątek będzie wiadomo, czy odwołanie spełnia wymogi formalne. Na tym etapie wniosek może być odrzucony.

Odwołanie firmy IDS-Bud na pewno opóźni remont Piotrkowskiej. Władze Łodzi zapowiadały, że pierwsze dwa odcinki Piotrkowskiej od placu Wolności do Próchnika i od alei Mickiewicza do Zamenhofa zostaną wyremontowane w 2012 roku. Mariusz Sokołowicz, kierownik Zespołu Obsługi Piotrkowskiej w Urzędzie Miasta Łodzi mówi, że jeśli remont rozpocznie się w listopadzie przeprowadzenie prac będzie trudne. Chyba, że nadejście zimy się opóźni.

Remont całej ulicy Piotrkowskiej ma zakończyć się w styczniu 2014 roku.

Już niedługo remont Piotrkowskiej w Łodzi. Zobacz jak będzie wyglądała

Remont Piotrkowskiej musi poczekać. Przegrali przetarg, to się odwołali

Kiedy wyremontują ulicę Piotrkowską?

Czytaj także

  Komentarze (14)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ptq (gość)

  "Chyba, że nadejście zimy się opóźni." ??? Ja chyba wiem, kto jest opóźniony ale w rozwoju. Tak k*wa, zima nadejdzie latem, możecie roz**przyć Piotrkowską w listopadzie i poczekać do maja. Boże, kto wam płaci za swą niekompetencję?

  xyz (gość)

  IDS-BUd to ta sama firma ,która wzniosła hotel róg Piotrkowskiej i Radwańskiej ( obecnie Holiday INN) . Tam też miała niezrozumiałe wsparcie władz miasta . Może warto się temu przyjrzeć ....

  KUPIEC (gość)

  Dzięki Bogu!!! Może trochę opóżnię swoją plajtę na tym "zadeptanym " trakcie do ruiny wielu naiwnych kupców.

  ada (gość)

  Wychodzi na to, że w tym roku to nic nie będzie. Tego się nie udało rozpocząć, tamto się opóźniło z innej inwestycji zrezygnowali itd. No nic może za rok ...

  PS. a nie sorry oddali skrzyżowanie na Rzgowskiej, ale ... trzeba poprawić bo fuszerka:-)

  hehe (gość)

  h ttp://www.youtube.com/watch?v=EJzuc8SsDFA , od 35 sek.
  Najlepsze przesłanie Hanki Galerianki

  exitus (gość)

  Bez aut i dojazdu Piotrkowska to żywy trup - zombie do którego doprowadziło PO i poprzednie ekipy.

  Zobaczcie sobie zdjęcia Piotrkowskiej z przed wojny czy z czasów wojny - były drzewa, były auta, były tramwaje i byli ludzie

  Zet (gość)

  Boze, to majstrowanie przy Piotrkowskiej nie wychodzi jej na dobre. Podworkami sie zająć, meneli usunąć, ławek dostawić, samochod posla Tomaszewskiego wywieżć na policyjny parking...A nie ciągle cos kombinować od czapy jak z tym pomnikiem Kosciuszki. Żadnej strategii.

  remekpiotrowski@...

  Piotrkowska jest zjawiskowa, ale polecam skręcić od czasu do czasu z naszej głównej ulicy w inne zakątki Łodzi. Na przykład w Rewolucji 1905 roku, gdzie znajduje się klub muzyczny Szafa. Zacząłem odwiedzać to miejsce od niedawna i jestem pod wrażeniem. Nie samą Piotrkowską i Manufakturą Łódź żyje

  putek (gość) (pikam)

  Hancia do garów? Przecież ona ze swoimi zdolnosciami nawet wodę w garnku przypali. Jej bajery tylko o terminie remontu Pietryny nadaja się na ksywkę "Hanusia kłamczusia"

  Topik (gość)

  szkoda że tylko się opóźni. Tego remontu nie powinno w ogóle być w planie wydatków. Szedłem wczoraj Piotrkowską i nie wpadłem w żadną dziurę. Są w Łodzi ulice w dużo gorszym stanie. Środki na remont Piotrkowskiej można przesunąć na budowę Fabrycznej lub Górnej. W ten sposób chociaż jedna inwestycja była by zapięta na ostatni guzik.

  pikam (gość)

  brak słów do tych miernot w UM, Hancia do garów!! gdziekolwiek spojrzeć badziewie, jedno wielkie ZERO !! tak jak matoł