Remis Widzewa z Zagłębiem Lubin

Remis Widzewa z Zagłębiem Lubin Fot. Krzysztof Szymczak
Drugoligowy Widzew Łódź zremisował we wtorkowy wieczór z Zagłębiem Lubin, drużyną Lotto Ekstraklasy 1:1 (1:0). Mecz rozegrano w Opalenicy, gdzie widzewiacy przebywają na zgrupowaniu.

Po przegranej z Lechem Poznań 0:3 (0:1) kibice Widzewa mieli prawo obawiać się konfrontacji z zespołem z Lubina. Tymczasem drużyna trenera Zbigniewa Smółki pozytywnie zaskoczyła swoją grą. W 17 minucie Rafał Wolsztyński zmarnował zresztą rzut karny posyłając piłkę ponad poprzeczką. W drugiej połowie niezłą okazje bramkową miał Chris Mandiangu, W sobotę Widzew ma grać z pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

WIDZEW ŁÓDŹ - ZAGŁEBIE LUBIN 1:1 (1:0)
1:0- Marcel Stefaniak (43)
1:1 - Maciej Dąbrowski (90+1)
Widzew. 1. połowa: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Mikołaj Juchacz, Adam Radwański, Marcel Stefaniak, Daniel Mąka, Rafał Wolsztyński, Przemysław Kita. 2. połowa: Jakub Mikołajczak - Rafał Brusiło, Mikołaj Gibas, Mikołaj Juchacz, Marcel Stefaniak (75, Jakub Jasiński), Przemysław Banaszak, Ryoya Ito, Kamil Piskorski, Konrad Gutowski, Guilher-me, Chris Mandiangu. Trener: Zbigniew Smółka. Kierownik drużyny; Marcin Pipczyński.