Rebekka Bakken i Stefano Giust Ensemble byli ostatnimi gośćmi XV Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej.

Już dzisiaj wystawa zdjęć po Foto Deju

Jako pierwszy w Kościele Środowisk Twórczych zaprezentował się kwartet jazzowy Stefano Giust Ensemble. Oprócz lidera, pochodzącego z Triestu saksofonisty, Stafano Giusta tworzą go pianista Nicolas Cerezuelle, basista David Gorthcinski i perkusista Simon Labédan. Formacja powstała niecały rok temu, ale jak w zapowiedzi stwierdził ks. Waldemar Sondka, Festiwal ma szczęście do wyboru grup jeszcze mało znanych, ale grających profesjonalnie i mających szanse na dłużej zaistnieć na jazzowym rynku. Słowa te muzycy potwierdzili w stu procentach. Własne kompozycje (bardzo ciekawe wykonanie Orleans) oraz zagrane standardy jazzowe - choćby Duke’a Ellingtona - przypadły do gustu publiczności. Kwartet miło zaskoczony takim odzewem kilkakrotnie bisował.

Na finał XV Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej przewidziano występ norweskiej wokalistki Rebekki Bakken. Towarzyszyli jej Børge Petersen Øverleir na gitarze, Lars Danielsson na basie, Mathias Leber na keyboardzie i Rune Arnesen na perkusji. Ta charyzmatyczna piosenkarka już od pierwszego utworu oczarowała zgromadzoną publiczność. Niezwykła wrażliwość, 3-oktawowa skala głosu Rebekki Bakken pozwalają jej w harmonijny sposób balansować między muzyką pop, folkiem, jazzem i r&b. Artystka też akompaniowała sobie na pianinie, a jeśli dodać, że gitarzysta zmieniał gitarę klasyczną na elektryczną bogactwo dźwięków płynących ze sceny zwiększało się zdecydowanie. Koncert zakończył się owacją zgromadzonej publiczności.

Był to ostatni akord XV Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, cyklu wydarzeń kulturalnych trwających przez ostatnie dwa tygodnie. Oprócz licznych spektakli teatralnych, wystaw malarstwa, Festiwal - za sprawą kilku koncertów - uczynił w Łodzi jeszcze coś: zmienił nazwę obecnego miesiąca na jazztopad.

Wydarzenia w polskich miastach: koncerty, sport i festiwale

Cirque du Soleil w Ergo Arena Gdańsk/Sopot
19 I 2012
Wrocław: Jazztopad 2011
XI 2011
Punky Reggae live 2011 w Poznaniu
25 XI 2011
Night of The Jumps w Ergo Arena Gdańsk/Sopot
26 XI 2011
Wrocław: One Love Sound Fest 2011
26 XI 2011
Sylwester 2011/12 w BydgoszczyŁódź: oferty na sylwestra 2011/2012Rihanna - koncert w Łodzi
6 XII 2011

Zobacz więcej relacji z koncertów w Łodzi:


Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

festiwalowiec (gość)

Fantastycznie!!!. Było fantastycznie, zarówno na wczorajszym koncercie Rebekki Bakken jak i na innych wydarzeniach festiwalowych (np. Możdżer,Paco Pena, Zakopower, Teatr STU, Teatr Witkacego, ...). Wielkie dzięki dla organizatorów a szczególnie dla Księdza Sondki. Jak czytam, że Miasto nie ma pomysłu i pieniędzy na miejski Sylwester, to chyba należy odesłać miejskich urzędników na nauki do Księdza :)