Od kilku lat planowana jest przebudowa ulicy Aleksandrowskiej na odcinku od Szczecińskiej do granic Łodzi

Od kilku lat planowana jest przebudowa ulicy Aleksandrowskiej na odcinku od Szczecińskiej do granic Łodzi. (© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od kilku lat planowana jest przebudowa ulicy Aleksandrowskiej na odcinku od Szczecińskiej do granic Łodzi. Aleksandrowska na tym odcinku ma być rozbudowana do dwóch jezdni. Niestety nie wiadomo kiedy prace się rozpoczną, bo przebudowa nie została ujęta w budżecie Łodzi na 2013 r.

Pierwszy raz do przebudowy 2,5 kilometrowego odcinka Aleksandrowskiej przymierzano się w 2008 r. Przetarg na dokumentację ul. Aleksandrowskiej ogłoszony przez Zarząd Dróg i Transportu wygrała warszawska firma. Opracowała koncepcję poszerzona Aleksandrowskiej do dwóch jezdni. Jednak zanim przygotowała odpowiedni projekt, ogłosiła upadłość.

Po upadłości warszawskiej firmy projektowej ZDiT w 2011 r. ponownie ogłosił przetarg na projekt przebudowy Aleksandrowskiej. Miał być gotowy do końca września 2012 r. Jednak termin ten ciągle przesuwano. Ostatni ukończenia dokumentacji to 31 maja 2013 r.

Niestety jak mówi Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej ZDiT, przebudowa Aleksandrowskiej nie została ujęta w budżecie na 2013 r. ZDiT czyni starania, by to zadanie wprowadzić do realizacji w kolejnych latach budżetowych.


Czytaj więcej na ten temat: Jak długo jeszcze będziemy czekać na remont Aleksandrowskiej?

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (29)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SaycoRa (gość)

Moim zdaniem szeroka Aleksandrowska ma sens w dzisiejszym kształcie.Wiele pojazdów jadących od strony Łodzi skręca w Szczecińską czy to w kierunku Zgierza czy Konstantynowa.
Dalej już ruch się tak nie "rozjeżdża".W nieliczne boczne uliczki skręca niewiele pojazdów.Jadący dalej w kierunku Aleksandrowa w naturalny sposób ustawiają się jeden za drugim.Nawet jakby ten odcinek poszerzyć do trzech pasów w każdą stronę to i tak stworzy się korek na rogatkach bo w AŁ jest dobra,szeroka droga,ale jest tylko jeden pas w każdym kierunku. Żeby upłynnić ruch na tym odcinku należy zrobić zatoki przy przystankach by autobusy nie tamowały ruchu,poszerzyć jezdnię przy skrzyżowaniach z bocznymi uliczkami i stworzyć osobne pasy dla skręcających w prawo i w lewo.

gość (gość)

https://www.facebook.com/pages/Dryfuj%C4%85ce-Miasto-%C5%81%C3%B3d%C5%BA/131955300320821

gość (gość)

https://www.facebook.com/pages/Dryfuj%C4%85ce-Miasto-%C5%81%C3%B3d%C5%BA/131955300320821

kamiluszek (gość)

Zapomnijmy na razie o stadionie, udrożnijmy węzły komunikacyjne, budować budować !!

frane (gość)

Nie było konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie likwidacji linii tramwajowej wzdłuż ul. Aleksandrowskiej od ul. Szczecińskiej do pętli CHOCHOŁA. Uzgadniano likwidację torowiska, ale z Rada Osiedla Bałuty Zachodnie, aby zlikwidować pętlę CHOCHOŁA, ta działka należy do MPK Łódź i ciekawe jak zaplanowano i przez kogo jej zagospodarowanie?

inżynierek (gość)

Niech skończą ten niby-remont z zeszłego roku! Pas rozdzielający jezdnie to kanion po kolana. Krawężniki wiszą w powietrzu. Znowu inspektor nadzoru wziął w łapę i odpuścił wykonawcy?

KGSz (gość)

Ulica Aleksandrowska jest wyjątkowo pomijana. Drobny "niby-remont" w ubiegłym roku polegał głównie na ułożeniu nowych krawężników. Zapomniano ując w planach modernizacji wyjątkowo głośnego torowiska tramwajowego.
Tramwaje powinny jeździć, gdyż to bardziej ekologiczny środek lokomocji niż zasmradzające atmosferę samochody. Jednak o torowisko nikt nie dba. Mieszkańcy ulicy Aleksandrowskiej nie mogą spokojnie wypoczywać w nocy. Przy otwartym oknie ma się wrażenie, że jadący tramwaj przejeżdża koło łóżka. A wystarczyłby ekran wyciszający hałas. Ale władze Łodzi nie mają o tym zielonego pojęcia.
Ich sen jest spokojny.

zbnc (gość)

mogli by w koncu to zrobić a na odcinku Szczecińska Chochoła zrobić albo jeden tor tramwajowy albo przesunąć tory bliżej lewej strony patrzac od centum by jechały prawie przy ogrodzeniu nieruchomości i tak nie ma tam chodnika

Łodzianka (gość) (Marek Jankowski)

O jakiej odbudowie torowiska mówisz ??? Przecież tam od dawna brakuje już na pewnych odcinkach szyn, podkładów... A stan tych co pozostały - jest katastrofalny !!!!

Łodzianka (gość) (czas deplatformizacji !)

Co z tego, że dobrze mówisz, tylko MY jako mieszkańcy Łodzi nie potrafimy się zebrać RAZEM i zagłosować przeciwko tym miejskim nieudacznikom !!! Wk......ni biadolimy, biadolimy, biadolimy..... i nic z tego nie wynika !!!

lech (no i dobrze)

bynajmniej,ale czy zastanowiłeś się nad stanem torowiska,a zastanowiłeś się jak nie bezpieczny jest przystanek przy ul.Lechickiej,może tam nie wysiadasz,a spróbuj

asertywna (gość)

ciekawe co jest wazniejsze od remontu jednej z wlotowych dróg do miasta Łodzi ... wizytowka jak ch**era ...