Wnętrze klubokawiarni Owoce i Warzywa Wnętrze klubokawiarni Owoce i Warzywa

Wnętrze klubokawiarni Owoce i Warzywa (© Konrad Ciężki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja Ad Arte, Instytut Francuski w Warszawie i klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na kolejny odcinek cyklu World Shorts. Do tej pory mogliśmy obejrzeć krótkie metraże m.in. z: Danii, Szwecji i Grecji. Teraz przyszła kolej na przegląd najciekawszych filmów francuskich.

92-minutowy program składać będzie się z sześciu intrygujących, współczesnych francuskich obrazów, które docenione zostały na wielu znaczących międzynarodowych festiwalach, takich jak: Cannes, Sundance, Odense, Cork czy London Film Festival. Złożona z animacji i filmów aktorskich kompilacja to godny następca, wyjątkowo gorąco przyjętych przez polską publiczność programów z cyklu Magic Paris.

W programie:

1. THE LITTLE DRAGON
Reż. Bruno Collet / animacja / 9'
35 lat po śmierci Bruce'a Lee jego dusza odrodziła się w lalkowej podobiźnie. Pewna siebie, gumowa zabawka postanawia zawojować świat.

Film był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach (m.in. Sundance i London Film Festival).

2. IN OUR BLOOD
Reż. Guillaume Senez / dramat / 16'
17-letni Lionel pochodzi ze zwyczajnej, średnio zamożnej francuskiej rodziny. Na zewnątrz wszystko wydaje się w porządku, ale za ścianami domu Lionel jest bity przez ojca. Tymczasem już niedługo sam zostanie tatą. Będzie musiał podjąć decyzję. Opuścić dom i skazać swojego młodszego brata na łaskę brutalnego ojca, czy też zostawić swoje własne dziecko bez rodzicielskiej opieki?

Zwycięzca festiwalu w Odense.

3. THE WOUNDED KNEE AND THE STANDING MAN
Reż. Yann Chayia / dramat / 16'
Pewnego ranka 14-letni Jonas znajduje swoją matkę martwą w łóżku. Wyrusza więc w podróż, aby odnaleźć ojca, z którym nie miał kontaktu od lat. Zarówno spotkanie, jak i przekazanie wieści o śmierci matki nie będą dla niego łatwe...

Film pokazywany m.in. na festiwalach w Cannes i Clermont-Ferrand, doceniony przez międzynarodowe jury festiwalu w Cork.

4. MADAGASKAR
Reż. Bastien Dubois / animacja / 10'
Animowany dziennik z wyprawy europejskiego podróżnika, odkrywającego malgaską kulturę, m.in. rytuał Famadihana. Kolejne strony zapisków ożywają na naszych oczach, gdy zgłębiamy nieznane zwyczaje tubylców.

5. MEDIA PLAN
Reż. Bernard Tanguy / dramat / 18'
Peter został właśnie zatrudniony w wydziale telekomunikacyjnym wielkiej korporacji. Krok po kroku odkrywa egzotyczny świat wielkich potentatów...

6. IT'S FREE FOR GIRLS
Reż. Marie Amachoukeil, Claire Burger / dramat / 23'
Za kilka dni Laetita będzie miała końcowy egzamin w zawodowej szkole fryzjerskiej. Wraz z najlepszą przyjaciółką Yeliz od dawna marzyły o założeniu salonu fryzjerskiego. Dzień przed egzaminem postanawiają pójść na imprezę...

World Shorts: Francja
niedziela | 21 października | godz. 18:00
Owoce i Warzywa klubokawiarnia | Łódź | Traugutta 9

Wstęp wolny.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

remekpiotrowski@...

Coś w tym jest. W takim razie odwiedź łódzki klub Szafa na ul. Rewolucji - ostatnio wiele się tam zmieniło i ja zacząłem chodzić wyłącznie tam. Jutro wieczorem w Szafie odbędzie się Michał Kobojek Jam Session

Zbieracz starych mebli. (gość)

Pomysł na lokal:
Stare zniszczone krzesła, brudne zapyziałe stoliki, biała farba na ścianę i do przodu.
Zapomniałem ze jeszcze wszystkim trzeba wmówić ze to jest trendi itp.
Młodzi pseudoartyści łykają to jak głodne kaczki.

Kawaii Gość że aż Fajper (gość)

ALEEEE...
JAK PÓJDĘ TO BĘDĘ TRENDI, DŻEZI, COOLI JAK GOŚCIE Z WAWKI... no taki będę zajefajny że wszyscy inni będą passe
Kiedyś byłem na Festiwalu Krótkich Form - wtedy byłem EDGY