Protest w obronie sądów w Łodzi. Tysiąc osób w Łańcuchu Światła 2018 [ZDJĘCIA]

W czwartek wieczorem na placu Dąbrowskiego w Łodzi zgromadziło się ponad tysiąc osób. Przyszli, by okazać swoją solidarność z sędziami.

W czwartek (26 lipca) Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Oddział w Łodzi zorganizowało pod łódzkim Sądem Okręgowym manifestację. Zaproszono na nią mieszkańców. Przyszło ich ponad tysiąc.

Protestowano ze zniczami i świecami w dłoniach przeciwko przejmowaniu sądownictwa przez partię rządzącą krajem.

Zobacz też: Pierwsze protesty w obronie sądów przyciągały tysiące

Wideo

Redaktor

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.07.2018, 19:07

2/1. Cd.
d) Już w Piśmie Św. znajdziesz osoby, które popełniały liczne grzechy, ba nawet bardzo ciężkie, ale się nawróciły i zostały świętymi. Najlepszym przykładem jest wysoki urzędnik rzymski Szaweł, którego zadaniem było prześladowanie chrześcijan. Robił to bardzo gorliwie, był jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa. Bóg mu się objawił i zapytał: "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?” Szaweł nawrócił się i robił wszystko aby naprawić swoje grzechy. Przyjął imię Paweł i dzięki swemu oddaniu stał się jedną z najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Chrystusa. Został świętym.

30.07.2018, 19:05

1/1.
1. Zanim zadasz pytanie, wypadało by najpierw odpowiedzieć na moje.
2. Odnośnie Piotrowicza odpowiadam jak niżej.
a) Nie znam Piotrowicza i nie chcę być ani jego adwokatem ani PiS. Dlatego mogę odpowiedzieć jedynie ogólnie.
b) Jako człek doświadczony życiowo, wiem, że ludzi kryształowo czystych należałoby ze świecą szukać.
c) Trylogia Henryka Sienkiewicza.
W części II Potop mamy barwną postać Andrzeja Kmicica. Młody hulaka i odważny zabijaka popełnił najstraszniejsze wykroczenie przeciwko ludziom oraz państwu polskiemu. Puścił z dymem polską wieś a jej mieszkańców wymordował. Co najgorsze, zbrojnie popierając zdrajcę księcia Janusza Radziwiłła dopuścił się zdrady stanu. Gdy zrozumiał swoje straszne czyny, chcąc zmazać swoje grzechy przybrał imię Babinicz, pod którym dokonał licznych bohaterskich czynów patriotycznych. W heroicznej walce z wojskami szwedzkimi bohatersko broni króla Jana Kazimierza. Zostaje bardzo ciężko ranny i myśląc, że umiera wyznaje swe grzechy królowi oraz, że naprawdę nazywa się Kmicic a nie Babinicz. Po dojściu do zdrowia dostaje pod komendę duży oddział tatarski a po zakończonej wojnie za liczne zasługi król uroczyście darowuje mu winy i przywraca do swych łask.
cdn.

30.07.2018, 11:09

Na temat Gomułki i Gierka to pytaj swoich rodziców , na pewno byli zwolennikami PRL, a teraz się synalek udaje świętego z PISOKOMUNY

30.07.2018, 11:07

Z czego się śmiejesz Pajacu , z samego siebie

30.07.2018, 11:02

PO tych oszołomach POd sądem widać,że tylko kilkaset osób jest o zdrowych zmysłach i ty o baaaardzo zdrowym zmyśle ha ha ha ha ha,reszta a szczególnie ja to ludzie o zerowych umysłach ha ha ha ha.kwicz to ci tylko POzostało.A tak na marginesie który z tych wielkich mężów stanu cię tak oświecił? gomułka,gierek czy może już póżniejszy niedo-władca slońce Peru? ha ha ha ha....

30.07.2018, 10:42

miro bez rycha i zbycha i bez rozumu mały prymitywny człowieczku, na leczenie dla ciebie za późno został ci się jedno ...... Teraz mamy mafię PISOKOMUNY , kolesiostwo do potęgi, układy rodzinę bez ograniczeń, poseł Pięta jako pierwszy przykład moralności,prokurator stanu wojennego Piotrowicz naprawia sądownictwo w Polsce, więc nie wciskaj ludziom kitu bo i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie wierz w to co piszesz człowieczku o zerowym umyśle

30.07.2018, 10:33

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.żadnemu komuchowi w 1990 roku włos z głowy nie spadł.twoje sformułowanie :odeszło: takie samo jak gadki komuchów,a wiesz gdzie odeszło?do innych sądów i nie 80% tylko 30%,a z tych innych sądów przyszły inne komuchy.i tak to się kręciło.Piotrowicz jest odpowiednim człowiekiem bo odbył pokutę i zna to wszystko od podszewki,odwrotnie niż Iwulski.jeszcze okłamali ludzi, Strzembosz powiedział w 1990 roku,żeby nie ruszać sądów,bo sami się zlustrują i nic nie zrobili.

30.07.2018, 10:23

Ale jaja, ale jaja hahahaaaaaaaaaaaaaa Super odpowiedź !!!!!!!!!!!!!!!!

30.07.2018, 10:19

skamleć i kwiczeć POstkomuchy to wam tylko POzostało.Nie trzeba pisać elaboratów ,żeby wiedzieć o konieczności zrobienia porządków w tym ostatnim bastionie komuny,kłamstwa,kolesiostwa,układzików,łapówkarstwa i zepsucia moralnego.Wystarczy przytoczyć jedno powiedzenie-"wyrąbali go jak chłopa w sądzie".i to wystarczy za cały komentarz.

30.07.2018, 00:28

Wolne sądy od komuchów
Wolne sądy od komuchów i złodzieji
Wolne sądy od komuchów i złodzieji i skór....i

30.07.2018, 00:22

Powitać , powitać towarzysza pułkownika o i towarzysz major z małżonką No no co za frekwencja
jaka postawa obywatelska utrwalaczy władzy po kursach prawniczych ho ho ho tylu działaczy egzekutywy .
Ech łezka w oku się kręci na wspomnienia tych posiedzeń i tej wódy razem wypitej No ale my im jeszcze pokażemy emerytury odbieżemy , PIS przepędzimy , do koryt wrócimy tak nam Brukselka dopomóż .

29.07.2018, 20:55

Na mocy ustawy z grudnia 1989 r. trwająca ówcześnie pięcioletnia kadencja Sądu Najwyższego została skrócona i zakończyła się 30 czerwca 1990 r. (art. 9 ww. ustawy). Nowy skład Sądu został powołany przez Prezydenta RP 4 czerwca 1990 r. Do czterech izb Sądu Najwyższego powołano w sumie 57 sędziów, w tym z poprzedniego, kadencyjnego składu Sądu - 22 (5 sędziów z Izby Administracyjnej, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, 11 z Izby Cywilnej, 3 z Izby Karnej oraz 5 z Izby Wojskowej, sędziowie z poprzedniego składu stanowili 38,6% ogółu członków nowego składu). Nowym Pierwszym Prezesem SN został w 1990 r. profesor Adam Strzembosz. Sejm RP powołał go na to stanowisko z dniem 1 lipca 1990 r.

29.07.2018, 20:49

Odpowiedz mi czy prokurator stanu wojennego Piotrowicz jest odpowiednim człowiekiem do reformowania sądownictwa. W 1990, 80 % sędziów z Sądu Najwyższego odeszło , wiesz to czy nie

29.07.2018, 17:48

"PISobolszewia"
Człowieku zastanów się co piszesz po raz tysięczny? Czy masz chociaż blade pojęcie co bolszewicy robili z ludźmi, jakich strasznych i okrutnych zbrodni dopuszczali się w Polsce w 1920 r, i po 1944 r.

Przekraczasz wszelkie możliwe granice indolencji! Równie dobrze możesz napisać, że Kopernik był lesbijką.

29.07.2018, 11:05

no pewnie resortowe dzieci i wnuki itd bo babka z dziadkiem nie daja juz takiego hajsu jak wczesniej bo im ucieli,dobrze i tak nachapaliście się kasy przez x lat teraz tylko ponad najniższej krajowej,jak ja się ciesze komuchy j....ne

29.07.2018, 10:59

pewnie ewa byla radna sld w Łodzi kto wie to wie o kogo chodzi

29.07.2018, 10:54

Pięknie napisane,je...ć komuchów i bastion po

29.07.2018, 10:47

jak zwykle same komuchy,dobrze ze pieniadze wam ucieeli,powinni Wam dac 1000 zl zobaczylibyście jak sie żyje

29.07.2018, 10:16

Masz rację niech PISobolszewia zrobi porządki w swoich szeregach gdzie pełno komuchów, prokuratora stanu wojennego Piotrowicza i innych sekretarzy KC

29.07.2018, 09:48

wyrwac to z korzeniami do 3 pokolenia..do roboty wichrzyciele..szumowiny resortowe..kosmatka,a gdzie tam widzisz 1000 osob..do szkoły ,nauczyć się liczyc popaprańcu...

29.07.2018, 09:40

czy ty wiesz szumowinko resortowa co to było ZOMO??!..nie zabieraj glosu bo wichrzysz..

28.07.2018, 22:31

Dobromil napisal:
> Twierdzisz zatem, że nie należy nic zmieniać
wyciagasz pochopne wnioski, pokaz akapit w moim tekscie gdzie wspominam ze nie nalezy nic robic?
dla kogos o takich pogladach jak Ty, jesli ktos wypowie sie krytycznie np. o KK, jest wrogiem religii chrzescianskiej, jesli krytycznie o posle Piecie, jestwrogiem 'dobrej zmiany, etc.
dla tych klientow o ktorych raczyles wspomniec, nic sie nie zmieni przez dlugie lata a wymiana skladow sedziowskich ktora odbywa sie teraz, ma akurat cos innego na celu niz usprawnienie orzekania, zreszta pewnie inaczej rozumiemy termin USPRAWNIENIE
nie ufaj slepo statystykom czy badaniom, one sa robione na zamowienie, podmiot X zleca, firma Y wykonuje, jesli 'slupki' nie beda sie zgadzaly z oczekiwaniami zamawiajacego, firma Y wiecej zlecenia nie dostanie
zapewnie pamietasz scene w filmie 'Obywatel Piszczyk' gdzie ww pracuje w GUS i przedstawia dyr. Pasionce przygotowane sondaze
refrenem Kaczmarka sie nie podniecaj, kazdy kto przeczyta kilka Twoich postow (tych pod innymi nickami rowniez) dobrze wie ze podejrzewac Cie o naiwnosc jest grubym nieporozumieniem a jesli J.K. zostal zacytowany to tylko dla zartu ktory bierzesz zbyt serio

28.07.2018, 15:31

84% społeczeństwa popiera reformę sądownictwa.

W badaniach z 2015 r., zrobionych przez europejskie zrzeszenie rad sędziowskich, 2/3 polskich sędziów stwierdziło, że nie ma czytelnych, jasnych i sprawiedliwych zasad awansu I promocji w systemie sprawiedliwości w Polsce.
http://niezalezna.pl/231845-oto-jak-sami-sedziowie-ocenili-wymiar-sprawiedliwosci-w-polsce-premier-powolal-sie-na-badania

Niemożliwa jest naprawa Polski bez uprzedniej naprawy wymiaru sprawiedliwości.

28.07.2018, 15:22

Twierdzisz zatem, że nie należy nic zmieniać. Przekonaj do tego klientów, żeby mając wybór korzystali z burdelu ze starymi i brzydkimi ku rwami zamiast z młodymi i ładnymi dziewczętami.

Jeśli sądzisz, że uda Ci się przekonać mężczyzn :):):):):), to jesteś, cyt.: "Oj, naiwna, naiwna, naiwna, Jak dziecko we mgle, Jak goliat na pchle, Mól w otchłani wód, Który liczy wciąż na cud."

28.07.2018, 15:04

Ci biedni protestanci wciąż mają nadzieję, że ktokolwiek weźmie sobie do serca te ich jałowe protesty !