Na terenie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbył się w środę (13 czerwca) protest przeciw reformie nauki, którą wicepremier Jarosław Gowin skierował do Sejmu.

Organizatorzy rozwinęli swoje transparenty na balkonie jednego z budynków „Eksocu”. To nawiązanie do działań części studentów ze stolicy, którzy okupują balkon rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego. "Balkonowe" protesty odbyły się w czwartek w wielu akademickich ośrodkach Polski. Także w Łodzi trwa "pokojowa okupacja" - prowadzona na terenie "Eksocu".

Z regionu

Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SaycoRa

Taaaak!
"Demokratycznych uniwersytetów!"
Studentów jest więcej niż prowadzących zajęcia,więc to oni demokratycznie powinni decydować jakie będą mieli oceny!
Jak długo łódzkie szwaczki,robotnicy zmianowi z montowni,kasjerki i wszyscy inni pracujący w pocie czoła ludzie będą fundować dzieciom bogatych ludzi studia medyczne,prawnicze czy inną informatykę czy architekturę?Jak długo będą też finansować eksoc,którego absolwenci prawie na pewno pracy związanej z tymi studiami nie znajdą?Jak długo jeszcze Polska będzie eksporterem wykształconych za pieniądze podatników wykwalifikowanych ludzi?Tu jest potrzebna reforma.Cojones by z Konstytucji wykreślić zapis o bezpłatnym szkolnictwie nikt nie ma,więc sprywatyzujmy owo szkolnictwo.Żeby uwłaszczenia na majątku nie było budynki niech zostaną państwowe,instytucje sprzedajmy.Wprowadźmy przy tym powszechnie dostępne (państwowy bank jest) nieoprocentowane kredyty na studia.Mimo braku oprocentowania będzie to dla nas i tak korzystniejsze niż obowiązujący dziś system kształcenia na nasz koszt.By zmotywować ludzi do wytężonej pracy pozwólmy odliczać koszt rat pożyczki od podatku dochodowego - im więcej zarobi tym wyższy podatek,ale równocześnie wyższa kwota do odliczenia.

złośliwiec (gość) (ANTYPISIOR)

USA przy pomocy pieniędzy CIA utworzyło Solidarność. Tusk, Lewandowski i inni z Solidarności rozkradli polski majątek przez lata budowany przez robotników w PRL. Lewandowski pod ochroną immunitetu uniknął procesu i więzienia. Tusk z PO zrobił największe afery i złodziejstwa. Tusk uciekł do Brukseli pod ochronę kapitalistów. Utraciliście władzę i już jej nie odzyskacie. Przestań zaklinać deszcz i żałosnym zawodzeniem ośmieszać się, pisiory was wszystkich pozamykają na długie lata. Tylko ślepy tego nie widzi. Teraz przyszedł czas na lewicę i my naprawimy wszystko co Solidarność z PIS i PO ukradła i zniszczyła. To my lewica będziemy rządzić i przestań wyć z żalu do utraconego koryta.

miro bez rycha i zbycha (gość) (ANTYPISIOR)

SZANOWNY PANIE tępaku,jak ci zostanie czasu na zgłębienie zagadki złodziejstwa 250 mld! złotych z OFE,to weź się za rozwiązanie następnej zagadki na czyich kontach są pieniądze z amber gold?ponad 800 mln! złotych.,a później rozwiąż zagadkę gdzie są pieniądze 260 mld!!!!! złotych z ukradzionego POdatku VAT!

ANTYPISIOR (gość) (oko - fakt)

2. tyle premii w tak krótkim czasie co teraz dało PIS to nie dał żaden inny rząd
3.Zmiany w spółkach państwa za PIS przez 2,5 ok. 80 tys Misiewiczów, to jest stwierdzenie odnoszące się do PIs , na niekompetencje tych ludzi np. wójt z Pcimia prezesem ORLENU
4. Nie zagrabiono tylko pieniądze dopisano do rachunków emerytalnych baranku
5. Ciekawe a stocznie od 2010 pracują pełną parą
5. Wycinka Puszcz Białowieskiej przez konowała Szyszko
6. To ile zakupił Maciarewicz coś więcej niż zero dla wojska, tylko pozwalniał doświadczonych dowódców

oko - fakt (gość)

DO ANTYPISIOR:
1. Podajesz przykłady jednostkowe
2. Premie dawali wcześniejsi również
3. Peło od 2007 r. w spół. skarbu państwa i administracji zatrudniło ok. 65 tys. swoich ludzi (65 tys. misiewiczów)
4. Zagrabiono ok. 153 mld zł z ofe w 2013r
5. Ustawa stoczniowa z 2009 r. dobiła ostatecznie polskie stocznie na bruk poszło łącznie 40 tys. ludzi
6. Kupiono leopardy2 bez zapasu amunicji, a nabyta jest starego typu i nie przebijają współczesnych pancerzy
7. Nieudana próba sprzedaży (sprywatyzowania) lasw państwowych w grudniu 2014 roku
8. Prawie udane wrogie przejęcie Grupy Puławy
9. Miedx polska i kopalnie w Wałbrzychu
10. Brak zakupów dla Wojska P.
I wiele, wiele innych

Obywatel (gość)

Nie zapominajcie pseudo studenci za czyje pieniądze z podatków macie możliwość się kształcić. Bierzcie się porządnie do nauki, a nie do zbytków (za dużo wypitego piwka)

ANTYPISIOR (gość) (miro bez rycha i zbycha)

Nie bulgocz się tak cieniasie umyslowy bo ci pikawa wysiądzie, jesteś tak zaślepiony umysłowo ze nie wyciągasz żadnych logicznych wniosków, z rzeczywistości politycznej która nas ogarnia, dla ciebie każde działanie PIS jest dobre , łamanie prawa , dawanie premii pod stołem, największa wymiana w spółkach skarbu państwa niekompetentnych ludzi, afery natury moralnej, kłamstwa, ludzie z dawnej nomenklatury PRL, prokurator Piotrowicz , Jasiński i sekretarz we Włocławku, w ciągu 2,5 narobili tyle co pozostałe partie przez 20 lat. Jesteś małym zagubionym człowieczkiem żal mi ciebie tak po ludzku.