Protest studentów przeciw reformie Gowina także na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ

Na terenie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbył się w środę (13 czerwca) protest przeciw reformie nauki, którą wicepremier Jarosław Gowin skierował do Sejmu.

Organizatorzy rozwinęli swoje transparenty na balkonie jednego z budynków „Eksocu”. To nawiązanie do działań części studentów ze stolicy, którzy okupują balkon rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego. "Balkonowe" protesty odbyły się w czwartek w wielu akademickich ośrodkach Polski. Także w Łodzi trwa "pokojowa okupacja" - prowadzona na terenie "Eksocu".

Wideo

mach

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.08.2018, 00:36

pałom jak za komuny i do roboty a nie opłacani przez po i szwabów

17.06.2018, 23:06

Taaaak!
"Demokratycznych uniwersytetów!"
Studentów jest więcej niż prowadzących zajęcia,więc to oni demokratycznie powinni decydować jakie będą mieli oceny!
Jak długo łódzkie szwaczki,robotnicy zmianowi z montowni,kasjerki i wszyscy inni pracujący w pocie czoła ludzie będą fundować dzieciom bogatych ludzi studia medyczne,prawnicze czy inną informatykę czy architekturę?Jak długo będą też finansować eksoc,którego absolwenci prawie na pewno pracy związanej z tymi studiami nie znajdą?Jak długo jeszcze Polska będzie eksporterem wykształconych za pieniądze podatników wykwalifikowanych ludzi?Tu jest potrzebna reforma.Cojones by z Konstytucji wykreślić zapis o bezpłatnym szkolnictwie nikt nie ma,więc sprywatyzujmy owo szkolnictwo.Żeby uwłaszczenia na majątku nie było budynki niech zostaną państwowe,instytucje sprzedajmy.Wprowadźmy przy tym powszechnie dostępne (państwowy bank jest) nieoprocentowane kredyty na studia.Mimo braku oprocentowania będzie to dla nas i tak korzystniejsze niż obowiązujący dziś system kształcenia na nasz koszt.By zmotywować ludzi do wytężonej pracy pozwólmy odliczać koszt rat pożyczki od podatku dochodowego - im więcej zarobi tym wyższy podatek,ale równocześnie wyższa kwota do odliczenia.

17.06.2018, 15:39

nie kłamta, to nie studenci tylko bojówki Putina

17.06.2018, 13:08

To przykładowy wyborca z PISOBOLSZEWI, kultura i sztuka rodem z ZSRR i PRL

16.06.2018, 22:58

Antypisior = chory psychicznie osobnik = potencjalny cw.el w areszcie = kre.tyn = łach.udra = czu.bek

16.06.2018, 20:10

tw bolek=miro bez rycha i zbycha=Dobromił=złośliwiec =to kumuchy a PRL

15.06.2018, 19:59

PIS to zbiorowisko starych komuchów i SBeków

15.06.2018, 19:58

Tak a Świstak zawija papierki , oszołomie z PISOBOLSZEWI, jesteś jak zdarta katarynka, powtarzasz same kłamstwa i zmyślenia oszołomie lewicowym , komuchu,

15.06.2018, 19:55

Ty jesteś lewica , chyba skecz to PISOBOLSZEWIA jest teraz lewica , oni wprowadzają PRL bis cieniasie umysłowy kumasz coś jeszcze oszołomie lewicowy

15.06.2018, 16:28

USA przy pomocy pieniędzy CIA utworzyło Solidarność. Tusk, Lewandowski i inni z Solidarności rozkradli polski majątek przez lata budowany przez robotników w PRL. Lewandowski pod ochroną immunitetu uniknął procesu i więzienia. Tusk z PO zrobił największe afery i złodziejstwa. Tusk uciekł do Brukseli pod ochronę kapitalistów. Utraciliście władzę i już jej nie odzyskacie. Przestań zaklinać deszcz i żałosnym zawodzeniem ośmieszać się, pisiory was wszystkich pozamykają na długie lata. Tylko ślepy tego nie widzi. Teraz przyszedł czas na lewicę i my naprawimy wszystko co Solidarność z PIS i PO ukradła i zniszczyła. To my lewica będziemy rządzić i przestań wyć z żalu do utraconego koryta.

15.06.2018, 15:16

SZANOWNY PANIE tępaku,jak ci zostanie czasu na zgłębienie zagadki złodziejstwa 250 mld! złotych z OFE,to weź się za rozwiązanie następnej zagadki na czyich kontach są pieniądze z amber gold?ponad 800 mln! złotych.,a później rozwiąż zagadkę gdzie są pieniądze 260 mld!!!!! złotych z ukradzionego POdatku VAT!

15.06.2018, 12:02

2. tyle premii w tak krótkim czasie co teraz dało PIS to nie dał żaden inny rząd
3.Zmiany w spółkach państwa za PIS przez 2,5 ok. 80 tys Misiewiczów, to jest stwierdzenie odnoszące się do PIs , na niekompetencje tych ludzi np. wójt z Pcimia prezesem ORLENU
4. Nie zagrabiono tylko pieniądze dopisano do rachunków emerytalnych baranku
5. Ciekawe a stocznie od 2010 pracują pełną parą
5. Wycinka Puszcz Białowieskiej przez konowała Szyszko
6. To ile zakupił Maciarewicz coś więcej niż zero dla wojska, tylko pozwalniał doświadczonych dowódców

15.06.2018, 11:53

DO ANTYPISIOR:
1. Podajesz przykłady jednostkowe
2. Premie dawali wcześniejsi również
3. Peło od 2007 r. w spół. skarbu państwa i administracji zatrudniło ok. 65 tys. swoich ludzi (65 tys. misiewiczów)
4. Zagrabiono ok. 153 mld zł z ofe w 2013r
5. Ustawa stoczniowa z 2009 r. dobiła ostatecznie polskie stocznie na bruk poszło łącznie 40 tys. ludzi
6. Kupiono leopardy2 bez zapasu amunicji, a nabyta jest starego typu i nie przebijają współczesnych pancerzy
7. Nieudana próba sprzedaży (sprywatyzowania) lasw państwowych w grudniu 2014 roku
8. Prawie udane wrogie przejęcie Grupy Puławy
9. Miedx polska i kopalnie w Wałbrzychu
10. Brak zakupów dla Wojska P.
I wiele, wiele innych

15.06.2018, 11:03

Nie zapominajcie pseudo studenci za czyje pieniądze z podatków macie możliwość się kształcić. Bierzcie się porządnie do nauki, a nie do zbytków (za dużo wypitego piwka)

15.06.2018, 11:00

Nie bulgocz się tak cieniasie umyslowy bo ci pikawa wysiądzie, jesteś tak zaślepiony umysłowo ze nie wyciągasz żadnych logicznych wniosków, z rzeczywistości politycznej która nas ogarnia, dla ciebie każde działanie PIS jest dobre , łamanie prawa , dawanie premii pod stołem, największa wymiana w spółkach skarbu państwa niekompetentnych ludzi, afery natury moralnej, kłamstwa, ludzie z dawnej nomenklatury PRL, prokurator Piotrowicz , Jasiński i sekretarz we Włocławku, w ciągu 2,5 narobili tyle co pozostałe partie przez 20 lat. Jesteś małym zagubionym człowieczkiem żal mi ciebie tak po ludzku.

15.06.2018, 10:27

SZANOWNY PANIE tępaku,adwokacie złodziei i oszustów jak zwykle kłamiesz.nie są przeciw,tylko nie zgadzają się z kilkoma zapisami tej ustawy,a to jest BAAARDZO wielka różnica w przekazie wiadomości.A tak na marginesie nijaki to ty jesteś.Masz trochę czasu to nie pluj tu na forum,tylko dowiedz się co twój rudy idol zrobił z naszymi ukradzionymi pieniędzmi z OFE.Jak się dowiesz to nam POwiedz.

15.06.2018, 09:28

Jeśli chodzi o cenę kufla piwa w strefie kibica to wynosi ona 6 zł, ale jeśli wypijesz 5 piw to każde następne po 3 zł

14.06.2018, 23:07

szanowne TFU kodziarstwo i esbecy z UBywateli RP zawsze będą przeciwko. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

14.06.2018, 19:18

dla szwabskich POdjudzaczy to była wiadomość dnia! a przekaz był taki- UWAGA! w całej Polsce trwa protest studentów niezadowolonych z reformy Gowina! ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.....tak wygląda kodziarski przekaz wiadomości ha ha ha ha ha ha ha...

14.06.2018, 17:58

Protestuje zaledwie kilkuset studentów spośród 1,5 mln, tj. mniej niż 6%.
Poparcia projektowi reformy udzieliła:
- sieć mniejszych i średnich uczelni,
- konferencja rektorów wyższych szkół zawodowych,
- Parlament Studentów RP oraz
- wszystkie pozostałe reprezentatywne gremia środowiska akademickiego, w tym konferencje rektorów, Krajowa Reprezentacja Doktorantów czy wybierana oddolnie Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego.