Konflikt w ZSO nr 7 trwa od czerwca

Konflikt w ZSO nr 7 trwa od czerwca (© Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie prowadzi śledztwo w sprawie nadużywania władzy przez dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Annę Rabiegę. Anna Rabiega jest radną klubu PO w Sejmiku Województwa Łódzkiego. O konflikcie części pracowników szkoły z Rabiegą, Dziennik Łódzki informował tuż przed wakacjami. Jedna czwarta rady pedagogicznej podpisała się pod pismem zarzucającym dyrektorce mobbing i złe zarządzanie szkołą.

Annie Rabiedze najbardziej może zaszkodzić pismo, które do prokuratury wysłał pracownik gospodarczy ZSO nr 7, obecnie emeryt. W 2006 r. czuł się on "zmuszany" do pracy w ogródku prywatnej posesji dyrektorki. Napisał on m.in. "Odmowa wykonania w/w czynności wiązała się konsekwencjami takimi jak narażenie na gniew, wyzwiska typu bydło, burak oraz groźbę utraty pracy."

Dyrektor Anna Rabiega zaprzecza, że wykorzystywała pracowników do robót na prywatne zlecenie.

Według artykułu kodeksu karnego, na który powołała się poleska prokuratura, funkcjonariusz publiczny za przekroczenie uprawnień podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Mobbing w szkole radnej PO? Prokuratura sprawdzi, czy dyrektorka nadużyła władzy

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  xyz (gość) (dd)

  dd - to skrót od duży du...ń ?
  Jakby napisał gdy pracował to by nie pracował ( pod byle pretekstem przed emeryturą ?) .
  Mobbing jest teraz wszędzie . Możesz odmówić tylko raz .Tak trudno to pojąć .