Projekt Marka Janiaka zakłada rozwój głównie centrum Łodzi

Projekt Marka Janiaka zakłada rozwój głównie centrum Łodzi (© Jarosław Kosmatka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Architekta miasta Marek Janiak przedstawił projekt rozwoju przestrzennego Łodzi. Radni zajmą się planowanymi zmianami na na sesji 21 listopada. Janiak przedstawił koncepcję rozwoju Łodzi do 2020 roku, w której Łódź została podzielona na trzy strefy: wielkomiejską (ścisłe centrum, obejmujące około 21 procent Łodzi), miejską (tereny wokół centrum, obejmujące około 40 procent miasta) oraz tzw. obszary uzupełniające (obrzeża Łodzi).

Projekt Janiaka został omówiony podczas posiedzenia komisji rozwoju i działalności gospodarczej rady miejskiej. Architekt miasta naniósł wiele poprawek. Mateusz Walasek, przewodniczący komisji, szef klubu radnych PO mówi, że druga ze stref, tzw. miejska, zostanie uszczuplona o część terenów. Więcej terenów będzie uznane za obrzeża Łodzi. Marek Janiak zadeklarował, że nie będzie blokowania budownictwa jednorodzinnego na terenie miasta.

Radny Walasek ma nadzieję, że na sesji zostaną też rozwiane wątpliwości co do inwestycji w Łodzi, które miałyby być skoncentrowane tylko w centrum. Jeśli taka będzie potrzeba mieszkańców - to będą wykonywane inwestycje na całym terenie Łodzi.

Źródło: Zmiany w projekcie rozwoju przestrzennego Łodzi

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

chórmistz (gość)

"Jeśli taka będzie potrzeba mieszkańców - to będą wykonywane inwestycje na całym terenie Łodzi". BALASEK!!! JEST TAKA POTRZEBA!!! NIE MA ŻADNEGO "JEŻELI", CIENKI, PRZEMĄDRZAŁY FALSECIKU!!!

córka grabarza (gość)

Jest zasadniczy błąd w koncepcji Janiaka - brak rezerwacji dodatkowych przestrzeni na cmentarze

Łódzkie jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem wskaźnika zgonów. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w minionym roku na tysiąc mieszkańców zmarło w naszym regionie 12,1 osoby. Na kolejnych miejscach są województwa: świętokrzyskie, lubelskie i śląskie.

michał (gość)

Rozwój centrum i jego rewitalizacja to najważniejsza sprawa dla Łodzi. Od tego zalezy przyszłość miasta!!!, Nie od Retkini Panie Walasek lecz od centrum. Od tego będzie zależało czy mieszkańcy Retkini będą mieli pracę czy nie. Bo centrum to wizytówka to brama miasta. Ono często decyduje o tym czy ktoś założy w danym mieście biznes. Nikt nie lubi inwestować tam gdzie centrum przypomina slamsowisko. Łódź ma piękne centrum, które potrzebuje środków na jego odnowienie. Wtedy dopiero każdy będzie mógł zobaczyć jak pięknie można mieszkać w Łodzi. Wtedy okaże się, ze wielu nie bedzie chciało mieszkać w blokowiskach lecz kamienicach w centrum maista.

Geniusz strategii !!! (gość)

Nigdy bym nie wpadł na to, że miasto można podzielić na 3 strefy - brawo Architekt!
Jakie honorarium?
Podoba mi się, że strefa wielkomiejska jest mała, a strefa miejska - wielka.
Obszary uzupełniające uzupełniają miasto na obrzeżach - nobel ode mnie!
Hmm, czy obszary podmiejskie leżą za strefą miejska, czy za uzupełniającą? pogubilem się, pomocy...

kolo (gość)

ble ble ble, tylko kasa jest ważna, a Janiak umie przewalić tego trochę, z Manu się targuje i przy okazji każdej inwestycji, plany i regulacje muszą być takie żeby te przewałyy umożliwić i tyle, pozdrawiam