Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Projekt Plażówka 2014: II Turniej XVIII edycji

Kamil Ignatowski
W weekend 24-25.05.2014 rozegrane zostały kolejne zawody tegorocznego cyklu Projekt Plażówka pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk. W II Turniejach XVIII edycji rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi wystartowała rekordowa ilość 41 zespołów żeńskich i 43 męskich.

Ogromne emocje towarzyszyły turniejowi mężczyzn, które z uwagą obserwował Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej Pan Bogusław Adamski. Dla dwóch par reprezentacyjnych, podopiecznych trenera Andrzeja Piotrowskiego, był to najważniejszy sprawdzian decydujący o kolejności rozstawienia podczas najbliższych Mistrzostw Świata U-19.

W korespondencyjnym pojedynku lepsi okazali się Dominik Kmiecik i Jakub Macura, którzy zajęli ostatecznie miejsca 5-6 i będą występować od razu w turnieju głównym jako zespół „Polska 1”. Drudzy reprezentanci naszego kraju – Mateusz Łysikowski i Jakub Jetke, po zajęciu miejsca 9-12, występy na MŚ będą musieli rozpoczynać od eliminacji.

W batalii finałowej tak jak w ubiegłym tygodniu bezkonkurencyjna okazała się para Maciej Biernat i Konrad Felisiak reprezentująca Trucht.com i siłownię „I`m fit”, która pokonała w finale drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piotra Nowika i Tomasza Wierzbickiego.

Wspaniały comeback zanotowali Tomasz Karbowicz i Adam Chrobot, którzy nawiązali do swoich największych sukcesów w turniejach o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w latach 2003-2006 i po wielu latach przerwy znów zajęli miejsce na podium pokonując w meczu o trzecie miejsce Tomasza Mikutę i Dariusza Migdalskiego.

W niedzielnym turnieju pań nie zabrakło niespodzianek. Niezwykle utytułowana i wciąż czynnie występująca trenerka młodzieżowej reprezentacji Polski Joanna Wiatr, grająca w parze ze swoją wychowanką ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Pauliną Sukiennik zajęła zaledwie miejsce 9-12. Co ciekawe z turnieju wyeliminowane zostały przez zawodniczki grające jedynie w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki Karolinę Mastalerz i Agnieszkę Zielińską (TKKF Dzikusy II).

Fantastyczny przebieg miał mecz finałowy. Faworyzowana para reprezentacji Polski Katarzyna Kociołek i Agata Trybuła, która systematycznie wygrywała swoje spotkania, w meczu o pierwsze miejsce napotkała na zdecydowany opór Aleksandry Przepiórki i Klaudii Banasiak. Po pierwszym wygranym secie wydawało się, że będzie to szybki mecz i łatwe zwycięstwo. Tymczasem w drugiej odsłonie, przeciwniczki zagrały rewelacyjnie i wysoko wygrały seta.

Tie-breaker był jednym wielkim popisem gry obydwu zespołów. Tak wspaniałego pojedynku chyba jeszcze nie było w historii żeńskich rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Ostatecznie zwyciężyła para Kociołek/Trybuła, chociaż po finale wszyscy zgodnie żałowali, że w siatkówce nie ma remisów, bo byłby to najsprawiedliwszy wynik tego spotkania.

W meczu o trzecie miejsce Aleksandra Zdon i Joanna Karasiewicz pewnie pokonały łódzką parę Anna Kurzdym/Marta Raźniewska (2:0)

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wyjątkowo ciekawie zapowiadające się kolejne zawody Projektu Plażówka. Już w najbliższą niedzielę 01.06.2014 na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ul. Dąbrówki 1 panie i panowie zgrają razem w mikstach w I Turnieju Eliminacyjnym Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0