Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Progi do liceów i techników w Łodzi w rekrutacji 2018/2019 [LISTA]

Maciej Kałach
Minimalna liczba punktów kandydata przyjętego do „najsłabszej” klasy (lub jej pododdziału):
102.4
Te - Technik elektronik

Minimalna liczba punktów kandydata przyjętego do „najmocniejszej” klasy (lub jej pododdziału): 
141.8
Ta - Technik informatyk
Minimalna liczba punktów kandydata przyjętego do „najsłabszej” klasy (lub jej pododdziału): 102.4 Te - Technik elektronik Minimalna liczba punktów kandydata przyjętego do „najmocniejszej” klasy (lub jej pododdziału): 141.8 Ta - Technik informatyk Grzegorz Gałasiński
Przedstawiamy tegoroczne progi do liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych w Łodzi. Pochodzą one z głównego etapu rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019. Na kolejnych slajdach naszej galerii prezentujemy placówki z najwyższymi progami punktowymi. Do nich dostali się najlepsi.

19 lipca 2018 r. był ostatnim dniem na doniesienie dokumentów przez kandydatów zakwalifikowanych do liceów, techników i branżówek. Po tej dacie ustalił się próg dla każdej z tych placówek – czyli punktowa granica, którą absolwent gimnazjum musiał osiągnąć, aby dostać się do wskazanej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej (w głównym etapie rekrutacji).

Każdy kandydat mógł zdobyć 200 rekrutacyjnych punktów (w tym połowę za egzamin gimnazjalny, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: artystyczne, sportowe czy w konkursach przedmiotowych).

W szkołach, prezentowanych na kolejnych slajdach, próg jest wyższy niż 100 punktów. Skąd to wiemy? Dzięki danym przesłanym, na prośbę naszej redakcji, przez Urząd Miasta Łodzi. W naborze wzięły udział także szkoły publiczne, których nie prowadzi samorząd. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się oba ogólniaki "akademickie".

Opisując szkołę podaliśmy dwie wartości: liczbę punktów, która pozwalała dostać się do „najsłabszej” klasy danej placówki, oraz liczbę punktów, potrzebną do zakwalifikowania się do klasy „najmocniejszej”. W przypadku części placówek te wartości dotyczą, nie całej klasy, ale "najsłabszego" i "najmocniejszego" pododdziału: bo np. dyrekcja zarządziła, że połowa 1A będzie uczyła się hiszpańskiego, jako drugiego języka obcego, zaś druga połowa - rosyjskiego.

Jednak wartość podawana przy "najsłabszej" klasie, lub przy jej "najsłabszym" pododdziale, jest tożsama z minimalną liczbą punktów, która pozwalała dostać się do szkoły w głównym etapie naboru.

Do "najmocniejszego" z pododdziałów jednego z ogólniaków w naszej galerii można było się dostać osiągając co najmniej... 200 punktów. De facto oznacza to, że wszystkie miejsca zajęli w tym pododdziale laureaci konkursów przedmiotowych, którym przepisy dają pierwszeństwo nad przyjmowanymi w normalnej rekrutacji.

Kilka ogólniaków nie znalazło się na naszej liście choć niewiele im zabrakło. Szczególnie zwraca uwagę przypadek XI LO, czyli debiutanta w rekrutacji (szkoła jest tworzona na bazie dwóch wygaszanych gimnazjów). Wprawdzie próg do "najsłabszego" pododdziału "Jedenastki" to 94.2 pkt, ale pozostałe przyjmowały już tylko co najmniej 100-punktowców: a jeden z nich nawet od 158.6 pkt.

W zestawieniu znalazł się jeden reprezentant szkolnictwa zawodowego. To technikum - a żadnej branżówki na naszych slajdach nie znajdziecie.

Zobacz też: **Świetne wyniki kleszczowskiej szkoły**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto