Prezydent Hanna Zdanowskiej wydała specjalne zarządzenie ws

Prezydent Hanna Zdanowskiej wydała specjalne zarządzenie ws. cen wody w 2013 roku (© Łukasz Sobieralski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prezydent Hanna Zdanowska wydała zarządzenie o podwyżce cen wody w Łodzi w 2013 roku. Metr sześcienny wody i ścieków będzie kosztował w Łodzi 7,49 zł brutto (dziś 6,98 zł brutto)

W środę podczas sesji Rady Miejskiej w Łodzi radni mieli zdecydować o wysokości opłat za wodę i ścieki. Miejscy urzędnicy zaproponowali, by mieszkańcy Łodzi w 2013 roku zapłacili 7,49 zł brutto za metr sześć wody i ścieków (w 2012 roku 6,98 zł). Radni (z klubu PiS, SLD oraz radni z klubu radnych PO z tzw. frakcji Krzysztofa Kwiatkowskiego) byli przeciwni podwyżkom.

Tomasz Kacprzak, radny PO, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi poinformował, że podwyżki taryf za wodę i ścieki i tak wejdą w życie w 2013 roku. Radni mogli wypowiedzieć się negatywnie na temat cen wody i ścieków, ale nowe taryfy zostaną wprowadzone w życie zarządzeniem prezydent Łodzi.

Podwyżka cen wody w Łodzi od 2013 rokuŹródło: Decyzją prezydent Zdanowskiej w Łodzi wzrosną ceny wody

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (148)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piotr23 (gość)

I tylko nie dodano, że podwyżce ceny wody ze ściekami o 7,3% towarzyszy podwyżka abonamentu o 40,2%!!! Za abonament płacę drugie tyle co za wodę! Za komuny wrzask był, że wysokie abonamenty to nieuczciwy haracz, że to demotywacja do gospodarności i oszczędzania i co?! Żeby choć jakaś minimalna "socjalna" ilość wody w tym abonamencie ale nic, zero. A zdjęcie tej pani pokazujcie jak najczęściej, żebyśmy pamiętali komu to zawdzięczamy!

abc (gość) (obserwator)

Stawki za wode, śmieci, prąd i gaz są dla odbiorców w Polsce nierealne. A dlaczego? Bo koszty dodatkowe zysk dla obcego-zachodniego kapitału musi być w wysokości zysku z jego kraju w EURO czyli dochodu mieszkańca w jego kraju, który jest 4 razy większy niż u nas w Polsce. A MY POLACY się na to godzimy, by NAMI POLAKAMI rządził obcy kapitał,czerpał zyski i odprowadzał od tych zysków podatek do budżetu w swoim kraju a nie w POLSCE. Zachodnie kraje mają się dobrze Naszą naiwnością i przyzwoleniem władzy.

student (gość) (UCZEŃ PRZERÓSŁ MISTRZA)

KD MO istnieje. Ul.Zamenhoha 7, budynek należący do Łódzkiego Uniwersytetu jest w opiece milicji tak widać na tabiczce inforującej, Przy okazji to remont zabytkowego ogrodzenia i odalowanie nie było robione przynajmniej od likwidacji milicji, co na to Konserwator Zabytków, i UMŁ z Panią Prezydent

xyz (gość)

Artykuł nieprecyzyjny. To ile za samą wodę. Mam oczyszczalnię i ścieki mnie nie interesują.
Nie doczekam czasu kiedy coś obniżą...

wodnik (gość) (ala)

Trochę rzetelności, alu. 7,49 zł/m3 (wzrost o 7,3%) to nie jest cena za wodę, tylko za tzw. wodościek. Cena, którą ZWiK musi płacić GOŚ (ściek) wzrosła o 9,6%! Cena samej wody w tym wypadku wzrasta o 2,9 % i to nie z powodu kosztów funkcjonowania ZWiK, ale z powodu jak zwykle - kilkunastoprocentowego wzrostu czynszu dzierżawnego dla tej ... ŁSI. Na to ZWiK nie ma wpływu. Pozostałe koszty ZWiK pozostawił we wniosku taryfowym na tym samym poziomie (w tym fundusz płac, koszty energii itp) lub znacznie obniżył, jak planowane wydatki na remionty. ZWiK obowiązują rygory Rozporządzenia o ustalaniu taryfy. Pozostałych dwóch spółek "z sektora" nie obowiązują, co daje możliwość manipulowania opłatami przez Miasto. Ale to nie ZWiK przyczynia się do wzrostu cen, a mimo to jest wystawiany na ostracyzm, po to, byście popierali chęć sprzedaży zakładu. Będziecie nabijać kabzę obcemu kapitałowi. Ty też, na własna prośbę, bo najwyraźniej już jesteś wkręcona