Prezydent Zdanowska uderzyła, ŁZUK się odezwał

Związki zawodowe, działające w Łódzkim Zakładzie Usług Komunalnych, są oburzone czwartkową wypowiedzią prezydent Hanny Zdanowskiej na temat ich zakładu.

Według Zdanowskiej, ŁZUK zasługuje na miano absurdu. Zatrudnia sześćset osób, prawie sto to administracja. Rocznie w ramach powierzenia usług przez miasto ŁZUK dostawał 43 mln zł - Głównie na prace porządkowe. Miasto powinno więc lśnić, skoro wydawaliśmy aż tyle - mówiła Hanna Zdanowska.

Pracownicy oraz związki zawodowe zakładu podkreślają jednak, że zakres działalności spółki to nie tylko utrzymanie czystości, ale również gospodarka odpadami komunalnymi, budowa i remonty infrastruktury miejskiej, utrzymanie nieczynnych wysypisk oraz utrzymanie terenów zielonych.

- Raczej do kuriozum można zaliczyć stwierdzenie, że ŁZUK dostaje pieniądze. Na każdą złotówkę musimy zapracować. Wszystkie prace wykonane w 2010 r. na rzecz delegatur UMŁ zamknęły się w kwocie prawie 42 mln zł - poinformował Jan Rajszczuk, przewodniczący związku zawodowego pracowników Łódzkiego Zakładu Usług Komunlanych. - Owe mityczne 40 mln na sprzątanie jest całokształtem działalności ŁZUK. Warto jeszcze dodać, że na te kwoty składają się zarówno koszty materiałowe, jak i pensje.

Prezydent Zdanowska nie skomentowała w poniedziałek pisma związkowców. W jej imieniu Halszka Wasilewska, rzeczniczka prasowa, napisała, że pani prezydent uważa, że łodzianie widzą, jak źle sprzątane jest miasto. W powszechnej opinii Łódź jest miastem brudnym i zaniedbanym, stąd takie słowa na konferencji prasowej.

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.