(© fot. materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek, 15 października, przyjedzie do Łodzi. Program wizyty w naszym mieście zawiera dwa punkty: otwarcie BioNanoParku i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Polaków ratujących Żydów w Parku Ocalałych.

Po przyjeździe do Łodzi prezydent Komorowski o godz. 10 otworzy budynek BioNanoParku przy ul. Dubois.

BioNanoPark to jeden z największych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Są w nim dwa duże laboratoria: biotechologii przemysłowej i biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej.

Laboratoria BioNanoParku będą prowadzić prace badawcze dla biznesu i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą z zakresu m.in. medycyny (w tym implanty), ochrony środowiska, farmaceutyki, wojskowości. Ogólna wartość przedsięwzięcia to ponad 76 mln zł, z których ponad 53 mln zł wyłoży Unia Europejska.

Drugim punktem wizyty prezydenta Komorowskiego w Łodzi będzie Park Ocalałych przy ul. Wojska Polskiego. Prezydent RP złoży tam kwiaty pod Pomnikiem Polaków ratujących Żydów.

Pomnik odsłaniał w 2009 r. jego poprzednik, Lech Kaczyński. Po wizycie w Łodzi Bronisław Komorowski pojedzie do Uniejowa, gdzie odsłoni tablicę upamiętniającą nadanie miastu statutu uzdrowiska.

Czytaj także

  Komentarze (39)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Janek (gość)

  15 tys czeka na eksmisje zdaniem elit miasta prawdopodobnie są to rodziny patologiczne i spisano ich na straty jak starą rzecz .
  A gdyby ta kasę wykorzystano na walkę z bezrobociem prawdopodobnie komornik nie wyrzucał by na bruk,
  Ja proponuje zęby zorganizowali Prezydentowi na mój koszt wycieczkę do tych pustostanów w towarzystwie żydów

  Jakub (gość) (Laurka)

  Podobnie jak nasz prezydent, Ty również nie znasz zasad polskiej ortografii - dlatego być może jest on dla Ciebie inspiracją. Nazwy mieszkańców miast pisze się z małej litery.

  Mruker (gość) (olo)

  A na czym według Ciebie polega praca prezydenta, jeśli nie głównie na reprezentowaniu państwa w takich miejscach?
  Od rządzenia jest premier i ministrowie. Od ustanawiania prawa - sejm. A prezydent według naszej konstytucji pełni głównie funkcje reprezentacyjne i honorowe. Podejmuje głowy innych państw, reprezentuje Polskę na forum międzynarodowym, ale również odpowiada za nadawanie odznaczeń państwowych i czczenie pamięci tych, którzy oddali życie za Polskę i polaków.
  I zdecydowanie nie powinien się mieszać w wewnętrzne rozgrywki między partiami, co najwyżej w celach mediacyjnych.
  A więc jak najbardziej był na swoim polu.

  cenzor PełOwiec (gość) (Co jest? Cenzura?)

  CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA

  Laurka (gość)

  Panie Bronisławie, w imieniu wszystkich Łodzian, serdecznie witam w naszej skromnej mieścinie.
  Ogromnie cieszymy się, że zawitał Pan do nas. Proszę nie przejmować się krytycznymi komentarzami, to sfrustrowani Zgierzanie i Pabianiczanie-mieszkańcy okolicznych wsi.
  Fajnie, że Pan jest i pokładamu duże nadzieje w tej wizycie. Chcemy, tak jak Pan, by żyło się lepiej.