We wtorek Bronisław Komorowski wręczył w Łodzi rozporządzenie o uznaniu wielokulturowego krajobrazu miasta Łodzi za Pomnik Historii. Prezydent Komorowski otworzył również mityng Pedro's Cup w Atlas Arenie. Wieczorem zaś wysłucha koncert w Filharmonii Łódzkiej, która świętuje jubileusz stulecia orkiestry.

Prezydent RP Bronisław Komorowski powiedział, że uznanie wielokulturowego krajobrazu miasta przemysłowego Łodzi za Pomnik Historii to tylko fragment większej pracy, która będzie w dalszym ciągu trwała. Łódź jest tego warta, aby wydobywać to wszystko co świadczy o wielkości miasta, jego mieszkańców, wszystkiego tego co w jakiejś mierze jest symbolizowane przez niezwykłą ulicę Piotrkowską.

Prezydent Komorowski w Muzeum Historii Miasta Łodzi wręczył prezydent Hannie Zdanowskiej rozporządzenie o uznaniu wielokulturowego krajobrazu miasta za Pomnik Historii. Następnie wziął udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy na Piotrkowskiej, która znjduje się na budynku UMŁ.

Lista obiektów w Łodzi, które wchodzą w zakres Pomnika Historii:

Fabryka Ludwika Geyera (Biała Fabryka -CMW) z zabudową rezydencjonalną oraz parkiem i skansenem miejskiej architektury drewnianej - Piotrkowska 280-286:

Zespół fabryczno-mieszkalny Karola Wilhelma Scheiblera (Księży Młyn, Centrala
i Park Źródliska
) - Łódź, ul. Fabryczna 19-21 (strona nieparzysta), ul. Księży Młyn
1-15; plac Zwycięstwa 1-2; ul. Przędzalniana 49-67 (numery nieparzyste), 46-58 (numery parzyste), 71, 72; ul. Tymienieckiego 25, 30, 30a

Pałac Izraela K. Poznańskiego przy ul. Ogrodowej - 15-17 - Muzeum Miasta Łodzi
- wraz z biurem fabrycznym i przędzalnią wysoką (hotel Anders) oraz ogrodzeniem z monumentalną bramą

Nekropolie łódzkie

Układ urbanistyczno - przestrzenny ulicy Piotrkowskiej na całej długości z Placem Wolności włącznie do pl. Niepodległości.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (47)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

El (gość)

UuSondaże - tak to się robi : https://www.youtube.com/watch?v=NwM5XsFMnR8

http://bezdekretu.blogspot.com/2010/03/czego-sie-boi-bronisaw-k.html

hipster z brodą (gość)

W pod łódzkiej wsi nie dałbym mu stołka SOŁTYSA co dopiero prezydenta POLSKI.... BO TO JEST UWŁACZAJĄCE I POTWARZ DLA MNIE JAKO OBYWATELA TRAKTUJĄCEGO POWAŻNIE I Z NAJWYŻSZYM SZACUNKIEM SWOJĄ OJCZYZNĘ ;/

grey (gość)

Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015) już od dzisiaj dostępny z polskim lektorem.
Online, w najlepszej jakości w sieci. Bez zacięć, bez limitów.

http://adf.ly/11OYrr

Jedyny działający link w sieci!

antybredzisław (gość)

dzisiaj rocznica śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca"
zapraszamy do katedry
tam nie będzie Bronka

Dobromił (gość)

Wszystko się wyjaśniło. Ten artykuł jest w dziale Turystyka - prezydent Komorowski przyjechał do Łodzi turystycznie.

Dobromił (gość) (z_miasta)

Z tą pięknością Ogórek to już przesadzasz.
Uważam, że w szeregach SLD są mądrzy ludzie z doświadczeniem, którzy nadawaliby się na ten urząd. Leszkowi na stare lata coś odbiło i wybrał Ogórek - cała lewica tylko na tym straci.

Dobromił (gość) (123)

Zainteresuj się historią ojca, dziadka oraz teściów, kiedyś już o tym pisałem. Wtedy zrozumiesz kto nadal rządzi Polską i dlaczego jest tak źle.

z_miasta (gość) (__^^__)

Szkoda, że z tych projektów nic nie wynika... albo wynika gorsze. Setki tysiące Polaków błąka się po świecie, wysokie bezrobocie, upadek edukacji, systemu leczniczego, systemów transportu zbiorowego.
Łódź bardzo mocno odczuwa szkodliwość takich indywiduów jak Bronisław Komorowski.

5 ostatnich lat to lata zmarnowane. I nie tylko rząd miernot za to odpowiada ale i prezydent.

Tak, zagłosuję na p. Ogórek. Nie stać nas na prezydenta mądrego, godnego zaufania, to chociaż wybierzmy pięknego.

Hania (gość)

dzień dobry! zlikwidowany jest przemysł włókienniczy i jako kobieta tkaczka . po szkole nie chciałam tam pracować. w takich warunkach jakie tam były to szok . pracowały tam kobiety i męzczyżni bo nie było innych fabryk. wchodziłam z czarnymi włosami a wychodziłam z siwymi . pełno kurzu bawełnianego śmierdziało smarami . gdyby wprowadzali nowe maszyny a stare pamiętające króla świeczka złomowali to byłoby inaczej !!! cieszę się że nie mam chorych płuc ani uszczerbku na słuchu .

123 (gość)

a dlaczego ten kołek nie odsłonił pomnika Warszyca ?? on ogóle wie co się dzieje? jakby sie obudził bo wybory niedługo...WYPAD !!!