Prezydent Lech Kaczyński będzie jedyną głową państwa obecną na obchodach 65. Rocznicy Likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Łodzi nie pojawi się prezydent Izraela Szymon Perez i Czech ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prezydent Lech Kaczyński będzie jedyną głową państwa obecną na obchodach 65. Rocznicy Likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Łodzi nie pojawi się prezydent Izraela Szymon Perez i Czech Vaclaw Klaus.

- Niestety, obowiązki nie pozwoliły im na przyjazd do Łodzi - wyjaśnia Agnieszka Ostapowicz, rzecznik prasowy obchodów 65. Rocznicy Likwidacji Litzmannstadt Ghetto.- Przybędą za to ambasadorowie państw i przedstawiciele miast, z których pochodzili więźniowie Litzmannstadt Ghetto.

Zaproszenia zostały też wysłane do prezydenta Austrii Heinza Fischera i Niemiec, Horsta Köhlera... Ale oni też nie przyjadą. Nie będzie również Arnolda Schwarzeneggera, gubernatora Kalifornii.

Jedną z najliczniejszych jest delegacja z Izraela. Do Łodzi przyjedzie m.in. minister ds. informacji i diaspory, ambasador tego kraju w Polsce. Na uroczystościach obecna będzie m.in. Adaire Klein, dyrektor w Centrum Szymona Wiesenthala, Yehiel Ben-Zvi, prezydent Uniwersytetu w Tel Awiwie. Wśród gości znajdą się między innymi przedstawiciele miast partnerskich Łodzi, w tym sześcioosobowa delegacja z Tianjin w Chinach. Swoją obecność zapowiedział także marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

W czasie uroczyści związanych z obchodami 65. Rocznicy Likwidacji Litzmannstadt Ghetto prezydent Lech Kaczyński odsłoni pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej. Jego autorem jest Czesław Bielecki. Prezydent wręczy też odznaczenia państwowe.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!