(© Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na terenie województwa łódzkiego Narodowe Siły Rezerwowe mają około stu wakatów. Za dwuletni kontrakt można dostać 2450 zł brutto rocznie i 2 tys. zł za każde szkolenie praktyczne. WKU poszukuje osób, które odbyły służbę zasadniczą, mają doświadczenie techniczne lub są kierowcami, lekarzami czy ratownikami medycznymi.

Major Maciej Kwiatkowski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi mówi, że każdego dnia WKU otrzymuje kilkanaście zgłoszeń od osób pragnących rozpocząć służbę w NSR.

"Praca" w NSR polega w zasadzie tylko na odbyciu trwającego około 20 dni szkolenia. Gdy okaże się, że wiedza i wykształcenie "rezerwistów" są przydatne, otrzymują ofertę stałej pracy w armii zawodowej.

Najniższa pensja w zawodowej armii to 2450 zł miesięcznie plus dodatki, np. na mundur i dojazdy, co w sumie daje ponad 3 tys. zł. Mjr Kwiatkowski mówi, że wojsko zapewnia mieszkanie i bezpłatne szkolenia.

Wojsko szuka ludzi. Około 100 wakatów w NSR

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  xxx (gość) (Gość)

  I to za tą kwotę, jak będzie potrzeba, to wyślą do Afganistanu bez pytania.
  Komorowski podpisal przedłużenie naszego zaangażowania.
  Od 2007 r. w Afganistanie życie straciło 36 polskich żołnierzy i jeden pracujący dla wojska cywil.