Konkurs fotograficzny "Potęga Łodzi - Power of Łódź" odbył się już po raz siódmy. W 2013 roku do konkursu organizowanego przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej zgłoszono 482 fotografie wykonane przez 143 autorów.

Zdjęcia miały przedstawiać Łódź jako miasto pełne energii. Fotografie miały uchwycić imponującą historię i współczesność Łodzi.

Wyniki konkursu "Potęga Łodzi - Power of Łódź" ogłoszono w środę w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ul. Piotrkowskiej, gdzie pokazano też najlepsze fotografie. Wystawę można oglądać do 27 listopada 2013 r.

Kategoria do 16 lat:
I nagroda: Kamil Kwapisz
II nagroda: Jakub Milczarek
III nagroda: Adam Milczarek
I wyróżnienie: Ewa Łukasiewicz
II wyróżnienie: Jędrzej Soliński
III wyróżnienie: Karina Tokarczyk

Kategoria open:
I nagroda: Mariusz Nowicki
II nagroda: Kamil Kowalski
III nagroda: Paweł Jaśniak

I wyróżnienie: Paweł Wojtyczka
II wyróżnienie: Michał Barański
III wyróżnienie: Witold Woźniak
nagroda Architekta Miasta Łodzi: Miłosz Krajewski
półnagroda Łodzi Kaliskiej: Monika Karasińska

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dfghjk (gość)

"zdjęcia miały przedstawiać Łódź jako miasto pełne energii. Fotografie miały uchwycić imponującą historię i współczesność Łodzi." Miały... ale nie przedstawiają....

łodzianin (gość)

Czy fundacja to już nie ma żadnych nowych pomysłów?Wciąż to samo do znudzenia i na dodatek wspierane przez UMŁ.

lala (gość)

Brawo takie fotki to świetna promocja Łodzi.- to jest ta potęga , ta moc Łodzi i brawo dla oceniających foty naprawdę się wczuli i wybrali trafne dzieła /ręce opadają

czytelnik (gość)

Tak właśnie nasza Łódź wygląda a zdjęcie Jakuba Milczarka świetnie to oddaje ( gratuluje Jakubie ) . "Ładny" budynek w otoczeniu koszmarnego zaniedbania , zniszczenia i brudu . Miasto nie remontuje kompleksowo i tylko przypadkowo więc efekty jak na załączonych zdjęciach . Foty fajne bo prawdziwe !

gość (gość)

Rzeczywiście konkursowe zdjęcia bardzo rzetelnie pokazują jak wygląda Łódź . A może zrobić z nich album dla inwestorów ?

Ze zdjęć wynika, że... (gość)

Power of Łódź, to brud, smród i zgnilizna.
Może warto wciągnąć ten wątek w program promocji miasta, skoro podobno taki program istnieje?