Pracownicy ŁZUK sprzątają m Pracownicy ŁZUK sprzątają m

Pracownicy ŁZUK sprzątają m.in. tereny zielone.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W chwili, kiedy czytają Państwo ten tekst, ponad 500 osób - nie licząc dozorców - stara się utrzymać Łódź w czystości. Wywożą i segregują śmieci, opróżniają kosze, zbierają połamane gałęzie i sprzątają ulice.

Na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu oraz dzielnicowych delegatur Urzędu Miasta pracuje Łódzki Zakład Usług Komunalnych. Na jednej zmianie porządkami w terenie zajmuje się 30 - 50 osób.

- Sprzątamy ulice, skwery i tereny zielone - mówi Eugeniusz Mieszek, kierownik działu czystości w ŁZUK. - Większość opadów, które wywozimy, to tak zwane śmieci zielone, które trafiają do kompostowni. Latem czy jesienią jest to nawet 100 - 200 ton dziennie.

Opróżnianiem koszy i śmietników zajmują się duże firmy, takie jak MPO czy Remondis.

- Przy wywozie odpadów zatrudniamy 200 osób - mówi Wojciech Podczaski, dyrektor łódzkiego oddziału Remondis. - Pracują na trzy zmiany. Na każdej w teren wyjeżdżają 22 brygady po 3 osoby. Miesięcznie wywozimy z Łodzi 15 - 18 tys. ton odpadów komunalnych.

MPO przy wywozie śmieci zatrudnia 128 pracowników, którzy odbierają dziennie 2 tys. metrów sześciennych śmieci.

Sprzątaniem przystanków MPK zajmuje się natomiast specjalna sekcja.

- Mamy zatrudnionych w tym celu 120 osób i liczba ta wciąż rośnie - mówi Marcin Małek z biura prasowego MPK. - Pracują na trzy zmiany, siedem dni w tygodniu. Mają pod opieką 2050 przystanków. Miesięcznie wywozimy 100 kontenerów, co daje 8 tys. m sześc. śmieci rocznie.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!