Pomnik jednorożca odsłonięty. Rzeźba stanęła w Łodzi przed Centralem! WIDEO, ZDJĘCIA

Matylda WitkowskaZaktualizowano 
W piątek odsłonięty został pomnik jednorożca w Łodzi. Na uroczystości był m.in. autor projektu Tomohiro Inaba oraz łodzianin Paweł Bąk, który wymyślił pomnik.

Po niemal dwóch latach oczekiwania łodzianie mogą oglądać pomnik jednorożca. Stanął na placu przed łódzkim Centralem.

Pomnik wykonany został w ramach budżetu obywatelskiego. Początkowo miał stanąć w roku 2017, ale wybór odpowiedniej formy się przeciągnął. Ostatecznie wykonał go japoński artysta Tomohiro Inaba.

Jednorożec wraz z montażem kosztował 400 tys. zł. Był to jeden z bardziej kontrowersyjnych projektów w historii budżetu obywatelskiego w Łodzi. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie przyjęty przez łodzian.

polecane: MuzoTok : Justyna Steczkowska

Wideo

Materiał oryginalny: Pomnik jednorożca odsłonięty. Rzeźba stanęła w Łodzi przed Centralem! WIDEO, ZDJĘCIA - Łódź Nasze Miasto

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
g
gal

czy przypadkiem jednorożec nie jest forma łapówki? Niech ktoś to sprawdzi.

zgłoś
c
członek PSL
2019-06-08T11:03:32 02:00, Łodzianin:

W Łodzi właśnie odsłonięto "pomnik" jednorożca przed Centralem.

Łodzianie zadają pytanie, dlaczego rzeźba przedstawia jedynie głowę i przód tego stwora, a w miejscu "zadu" jest "sru-tu tu-tu pęczek drutu".

Proszę się nie martwić, to jest tylko wersja "robocza" jednorożca. Prez. Zdanowska ogłosiła już przetarg na dokończenie rzeźby, czyli wykonanie zadu. Cena ok. 4 mln 300 tys. (dupy są zawsze w cenie). Czekamy wszyscy z utęsknieniem na dokończenie rzeźby... Może to wykona tym razem "artysta" z ChRL...

Zad wykonamy ze słomy w kole gospodyń wiejskich

zgłoś
G
Gość
2019-06-09T11:39:53 02:00, Gość:

Dzień dobry @pisorgpl, co słychać w sprawie:

#Srebrna

#KNF

#SKOK

#GETBACK

#PCK

#KGHM

#SOLVERE

#fundacjaCzartoryskich

#fundacjaZiobry

#aferapodkarpacka

#aferaBerczyńskiego

#aferalekowa

#aferagruntowa

#aferaPFN

jakby, co to suweren pamięta!

reina/twitter

#złodzieje z PO ciągle nie siedzą

zgłoś
G
Gość

najgłupiej wydane pieniądze

zgłoś
G
Gość

Falenta nie chce być jednak ofiarą. "Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał. (...) Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?" - zaznacza.

W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły.

zgłoś
E
Ewa
2019-06-09T20:00:27 02:00, Gość:

Zadłużenie Polski przebiło już granicę 1 biliona złotych. W latach 2016-18 zadłużyliśmy się na 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu - mówi w rozmowie z Business Insider Polska prof. Dariusz Filar, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Czym to może skutkować? Problem jest poważny, bo, jak przekonuje prof. Filar, choć zadłużenie względem PKB spada, to co stanie się, kiedy przestaniemy rosnąć w tempie ok. 5 proc. rocznie?

2019-06-09T23:39:57 02:00, Ewa:

Ten sławetny ekonomista rozumiem, że wziął POd uwagę również zadłużenie dużych miast. A przyszłość Łodzi widzi w różowych kolorach czy niczym Detroit? Bo moim zdaniem jak oszustka bankowa będzie dalej rządzić w mieście, to to niedługo zgasimy światło.

2019-06-10T11:04:52 02:00, Gość:

Lupiaro pocztaj cos więcej o finansach , pusta pecyno

Też Cię kocham miłością tuskową i lgbt POje....y inteligencie.

zgłoś
G
Gość
2019-06-09T20:00:27 02:00, Gość:

Zadłużenie Polski przebiło już granicę 1 biliona złotych. W latach 2016-18 zadłużyliśmy się na 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu - mówi w rozmowie z Business Insider Polska prof. Dariusz Filar, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Czym to może skutkować? Problem jest poważny, bo, jak przekonuje prof. Filar, choć zadłużenie względem PKB spada, to co stanie się, kiedy przestaniemy rosnąć w tempie ok. 5 proc. rocznie?

2019-06-09T23:39:57 02:00, Ewa:

Ten sławetny ekonomista rozumiem, że wziął POd uwagę również zadłużenie dużych miast. A przyszłość Łodzi widzi w różowych kolorach czy niczym Detroit? Bo moim zdaniem jak oszustka bankowa będzie dalej rządzić w mieście, to to niedługo zgasimy światło.

Lupiaro pocztaj cos więcej o finansach , pusta pecyno

zgłoś
E
Ewa
2019-06-09T20:00:27 02:00, Gość:

Zadłużenie Polski przebiło już granicę 1 biliona złotych. W latach 2016-18 zadłużyliśmy się na 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu - mówi w rozmowie z Business Insider Polska prof. Dariusz Filar, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Czym to może skutkować? Problem jest poważny, bo, jak przekonuje prof. Filar, choć zadłużenie względem PKB spada, to co stanie się, kiedy przestaniemy rosnąć w tempie ok. 5 proc. rocznie?

Ten sławetny ekonomista rozumiem, że wziął POd uwagę również zadłużenie dużych miast. A przyszłość Łodzi widzi w różowych kolorach czy niczym Detroit? Bo moim zdaniem jak oszustka bankowa będzie dalej rządzić w mieście, to to niedługo zgasimy światło.

zgłoś
G
Gość

Zadłużenie Polski przebiło już granicę 1 biliona złotych. W latach 2016-18 zadłużyliśmy się na 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu - mówi w rozmowie z Business Insider Polska prof. Dariusz Filar, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Czym to może skutkować? Problem jest poważny, bo, jak przekonuje prof. Filar, choć zadłużenie względem PKB spada, to co stanie się, kiedy przestaniemy rosnąć w tempie ok. 5 proc. rocznie?

zgłoś
G
Gość
2019-06-09T11:39:53 02:00, Gość:

Dzień dobry @pisorgpl, co słychać w sprawie:

#Srebrna

#KNF

#SKOK

#GETBACK

#PCK

#KGHM

#SOLVERE

#fundacjaCzartoryskich

#fundacjaZiobry

#aferapodkarpacka

#aferaBerczyńskiego

#aferalekowa

#aferagruntowa

#aferaPFN

jakby, co to suweren pamięta!

reina/twitter

2019-06-09T11:55:19 02:00, Gość:

To kundelku PEOWSKI która to afera wg. normalnych standardów a nie np. wybiórczej?

2019-06-09T12:04:45 02:00, lech:

Pierdoły piszesz prymitywie.

Te afery PISOBOLSZEWI to kilkanaście miliardów złotych, to mało co Pisiory

zgłoś
l
lech
2019-06-09T11:39:53 02:00, Gość:

Dzień dobry @pisorgpl, co słychać w sprawie:

#Srebrna

#KNF

#SKOK

#GETBACK

#PCK

#KGHM

#SOLVERE

#fundacjaCzartoryskich

#fundacjaZiobry

#aferapodkarpacka

#aferaBerczyńskiego

#aferalekowa

#aferagruntowa

#aferaPFN

jakby, co to suweren pamięta!

reina/twitter

2019-06-09T11:55:19 02:00, Gość:

To kundelku PEOWSKI która to afera wg. normalnych standardów a nie np. wybiórczej?

Pierdoły piszesz prymitywie.

zgłoś
b
benn

Po co nam to?Jaki związek ma z Łodzią? Wyrzucenie pieniedzy w błoto.

Kto powie na ile mln. zł. jest Łódź zadłużona/ Dodatkowo to się zwiększa o takie g.... jak jednorożec.

zgłoś
G
Gość
2019-06-09T11:39:53 02:00, Gość:

Dzień dobry @pisorgpl, co słychać w sprawie:

#Srebrna

#KNF

#SKOK

#GETBACK

#PCK

#KGHM

#SOLVERE

#fundacjaCzartoryskich

#fundacjaZiobry

#aferapodkarpacka

#aferaBerczyńskiego

#aferalekowa

#aferagruntowa

#aferaPFN

jakby, co to suweren pamięta!

reina/twitter

To kundelku PEOWSKI która to afera wg. normalnych standardów a nie np. wybiórczej?

zgłoś
G
Gość

Dzień dobry @pisorgpl, co słychać w sprawie:

#Srebrna

#KNF

#SKOK

#GETBACK

#PCK

#KGHM

#SOLVERE

#fundacjaCzartoryskich

#fundacjaZiobry

#aferapodkarpacka

#aferaBerczyńskiego

#aferalekowa

#aferagruntowa

#aferaPFN

jakby, co to suweren pamięta!

reina/twitter

zgłoś
o
omijam centrum

czy ktoś wie jaki jest związek tych drucianych rzygowin z Łodzią? tym gó...m można teraz straszyć dzieci

zgłoś
Dodaj ogłoszenie