Jedną z atrakcji międzynarodowej konferencji, która odbyła się w środę 27 lipca na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, był wyjątkowy pokaz mody. Podczas imprezy zaprezentowano kilka kolekcji opracowanych przez studentów kierunku "wzornictwo".

Pomysłowe, śmiałe i przyjemne dla oka kreacje zostały ciepło przyjęte przez publiczność. Szczególne zainteresowanie wzbudziła kolekcja sukni ciążowych. Pokaz przygotował Instytut Architektury Tekstyliów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ.

Konferencja służyła zacieśnieniu współpracy PŁ z rosyjskimi i ukraińskimi ośrodkami naukowymi. Goście z tych ośrodków mogli bliżej poznać Politechnikę Łódzką, w szczególności Wydział Organizacji i Zarządzania, z którym współpracują, a także - dzięki prezentacji przygotowanej przez Urząd Marszałkowski - województwo łódzkie.

Zobacz również: Pokaz mody studentów wzornictwa Politechniki Łódzkiej

Sami też zaprezentowali swoje ośrodki: Kijowski Instytut Biznesu i Technologii w Kijowie, Państwową Akademię Finansów we Lwowie i Państwowy Nowogrodzki Uniwersytet w Nowogrodzie. Z tą ostatnią uczelnią PŁ od wielu lat utrzymuje ścisłe więzy.

Na konferencji studenci Politechniki Łódzkiej przedstawili fotorelacje z praktyk, które odbyli w Nowogrodzie, Lwowie i Kijowie.

Zobacz więcej zdjęć z pokazu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!