(© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przy łódzkiej Katedrze trwa kopanie wielkiej dziury. Powstanie tam podziemna sala wystawiennicza. Za rok w tym miejscu ma działać Centrum Wielokulturowości.

Wykop przy łódzkiej archikatedrze ma na razie głębokość 2 metrów, ale ostatecznie ma osiągnąć 7 metrów.

W powstającej tam sali (200 mkw powierzchni) będzie można podziwiać zbiory podkreślające wielokulturowość Łodzi, a także pamiątki z wizyty Jana Pawła II.

Wejście do sali będzie się znajdowało w głównej nawie archikatedry.

Na placu katedralnym wymieniana jest także kostka. Plac pokrywać będą granitowe płyty o różnych odcieniach szarości.

Więcej zdjęć: Wielka dziura przy łódzkiej katedrze [ZDJĘCIA]

Czytaj także

  Komentarze (25)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  nokler_cwelony (gość)

  ty za to jesteś zwykłym śmieciem. Daj swojemu kochasiowi D za śmietnikiem i idź spać. koniec pisania ha ha ha

  nokler_cwelony (gość) (nokler)

  buhaha żal mi cię ćwoku. Żebym zniżył się do twojego poziomu to musiałbym położyć się na podłodze, a jeszcze lepiej w rynsztoku ha ha ha

  skandal (gość)

  O kurde - w katedrze - wielokulturowosc - to ZDRADA STANU. I, to taki numer w Roku Wiary - super - to mi sie podoba. Kto zapytal katolikow - czy chca takie muzeum (4 kultor) w katedrze. Reszte pozostawie dla siebie - bede grzeczny ...

  łodzianin (gość) (mg)

  Kościół - część środków pozyskali z UE. Dlatego może to Centrum Wielokulturowości - na taki cel łatwiej jest pozyskać środki unijne.

  Marek (gość)

  Czy ta inwestycja jest tak bardzo pilna w sytuacji, gdy miasto ma poważne problemy finansowe?
  Jaki jest koszt tej budowy?

  qwere (gość)

  DLACZEGO KOBIETA NIE MOŻE BYĆ KSIĘDZEM??
  GDZIE TU JEST MIŁOŚĆ BOSKA, RÓWNOUPRAWNIENIE, SPRAWIEDLIWOŚĆ? PRZECIEŻ WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI WOBEC BOGA. Dlaczego Kościół traktuje kobiety (patrz zakonnice) jak darmową pomoc domową?

  nokler_cwelony (gość) (nokler)

  najbardziej innego szowinistę dostrzega prawdziwy szowinista buhehe A ty ćwoku jesteś idealnym przykładem. Wracaj za śmietnik do swojego kochasia, bo pewnie niecierpliwie na ciebie czeka

  wierzący łodzianin (gość)

  Kultura wyrasta z wiary i obrządku religijnego, a nie odwrotnie! "Wielokulturowość" Łodzi jest wymysłem Kropiwnickiego, powtarzanym przez jego następców. Jest ciosem w religię katolicką i polską tożsamość. "Bomba wielokulturowa", którą zakładają pod łódzką katedrą uderzy w wiarę Chrystusową. Łodzianie, protestujcie przeciw tym ciemnym interesom. Nigdy, człowiek wiary nie mógłby wpaść na podobny, szatański pomysł!

  obiektywnie patrząc (gość)

  Znaczy to że łódzkie podziemie rozwija się prężnie :
  poświęcone włazy kanalizacyjne , tunele podziemnej kolei ,
  podziemne koncerty w zbiornikach , a teraz bunkry wystawiennicze .