Podstawówki z Łodzi, w których brakuje więcej niż 4/5 nauczycieli [LISTA]

Maciej Kałach

Prezentujemy szkoły podstawowe w Łodzi, w których w piątek (18 stycznia) brakowało więcej niż 80 proc. kadry.

Podstawówki z galerii naszych slajdów wybraliśmy na podstawie piątkowych danych Urzędu Miasta Łodzi. Znalazły się w niej wszystkie szkoły, w których 18 stycznia brakowało więcej niż 4/5 kadry.

W Łodzi ponownie wzrosła łączna liczba nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli przebywających na zwolnieniach chorobowych, co związane jest z nieoficjalnym protestem płacowym – wzorowanym na wcześniejszej akcji policjantów.

1812 nauczycieli na zwolnieniach lekarskich

O zdrowie dbało w piątek (18 stycznia), zgodnie ze wskazaniami lekarskimi, 1812 nauczycieli (z ok. 10 tys. w mieście). W czwartek ze zwolnienia lekarskiego korzystało 1767 pracowników łódzkiej oświaty.

Sytuacja w części łódzkich podstawówek zaczęła zbliżać się do znanej już z wielu łódzkich przedszkoli - gdzie przyprowadzanymi dziećmi opiekuje się tylko dyrekcja.

W szkołach ponadpodstawowych zwolnienia lekarskie są sporadyczne

We wszystkich łódzkich podstawówkach na zwolnieniu lekarskim przebywało w piątek 1303 nauczycieli, natomiast w przedszkolach miejskich - 307.
Zwolnienia lekarskie są raczej sporadyczne w gimnazjach, liceach ogólnokształcących oraz w szkołach zawodowych.

Związkowcy występują o podwyżki

Do 8 lutego przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w szkołach mają występować do dyrektorów o 1000-złotowe podwyżki dla ich kadry. Jeśli szef na podwyżki się nie zgodzi (a nie będzie w stanie się zgodzić, bo szkoły finansuje rząd przez dotacje przekazywane samorządom), ZNP rozpisze referenda strajkowe - w ramach oficjalnego już protestu.
Data odejścia nauczycieli od tablic nie jest jeszcze znana.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.01.2019, 20:05

jak nauczycielowi nie odpowiada ta praca to nich ją zmieni i poszuka 42 godziny pracy a nawet i więcej w tygodniu, oni pracują 18 godzin w tygodniu i jest im źle to jakieś nieporozumienie

24.01.2019, 13:50

poprzewracalo im się w pecynach! przywalić pare dyscyplinarek to ozdrowieją!

22.01.2019, 22:36

przerwać zajęcia w tych szkołach i skrócić wakacje

22.01.2019, 11:41

Brawo dla lekarki, które nie uległa presji!!! A "obserwatorowi" powiem tylko tyle: nauczyciele sami do siebie nie mają szacunku i swoim zachowaniem pozbawiają się jego resztek. Za samo "bycie nauczycielem" nic się nie należy.

22.01.2019, 07:38

Do Olki... To dlaczego lekarze bez problemu wypisywali zwolnienia policjantom???Bo ich nie można sprawdzać??? A jak strajkowali lekarze to pewnie liczyli na poparcie społeczeństwa??? Po prostu ta pani koleżanka pokazała brak szacunku dla nauczyciela (jak 80% obecnego społeczeństwa) ... tylko niech przypomni sobie dzięki komu została lekarzem... skończy się to brakiem nauczycieli, bo nikt myślący nie będzie pchał się "w takie szambo" jakim staje się bycie nauczycielem...

21.01.2019, 23:20

To jest forma strajku, ale cudzymi rękoma. Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką, lekarką. Mówiła, przychodzi taki i mówi, poproszę zwolnienie, bo jestem nauczyciel. Ona, że nie ma takiej choroby. On, że to forma strajku i na pewno słyszała w tv. Koleżanka stwierdziła że nie wypisze fikcyjnego zwolnienia, bo nie będzie brała odpowiedzialności za jego strajk w razie kontroli, bo ona musi wpisać konkretną chorobę. Nauczyciel jej naubliżał i pewnie poszedł do innego lekarza. On nawet nie próbował wymyśleć jakiejś choroby typu biegunka, po prostu uznał, że zwolnienie mu się należy.

21.01.2019, 23:13

Do roboty nygusy a na zwolnienia to lipiec i sierpień a nie na dodatkowy zarobek jako opiekunowie na wakacjach.

21.01.2019, 17:38

I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!
Drodzy nauczyciele,walczcie do skutku.Ta poj........na władza dla siebie ma odłożone,wyrwać
psom z gardła te pieniądze.
Macie wielkie poparcie wszystkich poza pisuarami.
Oni nie lubią sprzeciwu wobec tej k.............iej elity

21.01.2019, 17:19

przyjdą nowi buahahahaha, takich naiwniaków do tej roboty już nie ma!

21.01.2019, 14:38

za podżeganie ,winne sa związki zawodowe..na tej akcji straca i traca dzieci i rodzice..kiedy nadrobią material??..w jaki sposób......rodzice poniosą koszty finansowe--korepetycje..dzieci poniosą straty psychiczne...nauczyciele i związki zawodowe--powinny odpowiedzieć przed sadem...

21.01.2019, 14:36

Brawo 152-ga! To pamięta wuefistę co lubił gilgotać?

21.01.2019, 13:00

Pokazała Policja jak należy walczyć o podwyżki - poprzez L4 !!!!

21.01.2019, 12:21

Przyjdą nowi. Akurat. Młodzi ludzie nie przyjdą, bo więcej zarobią gdziekolwiek.

21.01.2019, 11:48

zwolnic cwaniakow na lewych zwolnieniach, na ich miejsce przyjda nowi