(© Policja Łódź)

W czwartek 12 stycznia policja zatrzymała w Łodzi mężczyzn, którzy odpowiedzą za pobicie i zranienie kobiety. Trzej zatrzymani w sprawie mężczyźni mieli w przeszłości konflikt z prawem.

30 grudnia 2016 roku policja otrzymała alarmujące zgłoszenie - przed jednym ze sklepów monopolowych przy ulicy Wojska Polskiego w Łodzi leży nieprzytomna kobieta. Już wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wykazały, że została pobita i posiada ranę w okolicy nerki. Decyzją lekarza kobieta trafiła do szpitala a policjanci zajęli się ustalaniem okoliczności powstania obrażeń.

Przesłuchania świadków, analizy zapisów monitoringu i znajomość środowiska przestępczego z każdym dniem prowadzonych działań zawężały krąg osób, które mogły brać udział w sprawie.

W czwartek 12 stycznia funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w przedziale wiekowym od 19 do 33 lat. Wszyscy przebywali w wynajmowanym mieszkaniu na osiedlu Dąbrowa. U jednego z mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów substancji odurzających. W mieszkaniu policjanci znaleźli również pałkę teleskopową, latarkę z funkcją paralizatora a także maczetę i bagnet.

Zatrzymani, którzy w przeszłości mieli już konflikt z prawem, usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator już wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 33-latka i jego 19-letniego kompana. Trzeci z zatrzymanych został objęty policyjnym dozorem.

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Komitet Obrony Dochodów (gość)

  To wojna o demokrację, a jak wiadomo żołnierzom na froncie wolno więcej. Proszę wypuścić naszych działaczy i przeprosić.

  Punisher (gość)

  Za taki czyn powinna być kara 15 lat bezwzględnego więzienia! Żadnych wyroków w zawieszeniu! Przywrócić karę śmierci i za śmierć karać śmiercią, za ciężkie pobicia, gwałty min 15 lat! 5lat to powinien dostać złodziej! Za pobicie drugiego człowieka lub zwierzęcia 10 lat, żadnych zawiasów. Zawieszenie może otrzymać osoba która nie zrobi fizycznej krzywdy drugiej istocie. Nie ma równych i równiejszych! Wtedy dopiero skończą się takie przestępstwa.