Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja „PO MOC” zaprasza na cykl warsztatów dla rodziców i nauczycieli dzieci z ADHA . Pierwsze warsztaty, dla rodziców dzieci z ADHD już 26 października br.

Na czym polega nasza metodaW pracy warsztatowej posługujemy się terapią poznawczo-behawioralną oraz terapią krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach. Skupiamy się na obszarach życia, które są obecnie najważniejsze dla dziecka i rodzica. Kładziemy nacisk na obecną sytuacje oraz na przyszłość dziecka. Podczas spotkań dużo uwagi poświęcamy odkrywaniu umiejętności, zalet oraz docenieniu dotychczasowych osiągnięć dzieci i rodziców.

Doświadczenie pracy warsztatowej umożliwia obserwowanie, jak inni uczestnicy grupy radzą sobie z podobnymi problemami, oraz jak zmienia się ich życie dzięki wykorzystaniu nowych umiejętności. Akceptacja i zrozumienie ze strony innych uczestników grupy pomaga przełamać w życiu opory wobec innych ludzi i decyduje o późniejszych zmianach.

Zajęcia przeznaczone są dla:rodziców i opiekunów, którzy, dzięki uczestniczeniu w warsztatach, będą mogli odróżnić objawy ADHD, niezależne od woli dziecka, od trudnych zachowań. Na warsztatach rodzice i opiekunowie będą mogli wymienić się własnym doświadczeniem oraz poznać interwencje behawioralne, które wykorzystają w domu.

Tematy podejmowane w trakcie zajęćZdefiniowanie indywidualnych obszarów pracy z dzieckiem z ADHD, określenia, jakie korzyści przyniesie praca w tych obszarach, poznanie metod pracy z dzieckiem z ADHD, poznanie swoich zasobów i zasobów dziecka, zmotywowanie do dalszych działań w kierunku zmiany, poszukiwanie własnych rozwiązań, praca na wyjątkach.

Terminy:Pierwsze zajęcia : 26 X 2012, godz. 18.00

Zajęcia odbywać się będą co 2 tygodnie.

Koszty uczestnictwa:70 zł (90 minut) jedno spotkanie

Warunki uczestnictwaWarunkiem przeprowadzenia warsztatu jest zgłoszenie się minimum 5 osób. Prosimy o dokonanie rezerwacji do dnia 24 października br.

Kontakt z organizatorem:

Fundacja „PO MOC”,

Łódź ul. Piotrkowska 17, wejście D, I piętro

tel. 660-828-960

www.pomoc.co

www.annastefaniak.pl

Czytaj także