Na potrzeby muzeum regionalnego pozyskano dziewiętnastowieczny budynek oficyny. Wyprowadzili się z niego lokatorzy. Po remoncie dyrektor Adam Staszak zamierza umieścić w budynku stałą ekspozycję twórczości urodzonego w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na potrzeby muzeum regionalnego pozyskano dziewiętnastowieczny budynek oficyny. Wyprowadzili się z niego lokatorzy. Po remoncie dyrektor Adam Staszak zamierza umieścić w budynku stałą ekspozycję twórczości urodzonego w Pleszewie artysty Mariana Bogusza. Jeszcze w tym roku zostanie wyrmontowana część głównego gmachu muzeum, gdzie do niedawna było mieszkanie. Po wyburzeniu ścian powstanie duża sala, gdzie będą organizowane koncerty, wernisaże. Otwarcie nowych sal zbiegnie się z obchodami 60. rocznicy śmierci ks. prałata Kazimierza Niesiołowskiego - członka Komitetu Obywatelskiego w roku 1918/1919, budowniczego domu parafialnego, założyciela ogrodu działkowego oraz budowniczego domu parafialnego na kościelnej ziemi i z parafialnych środków.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!