Łódzka iluminacja zamontowana wzdłuż ul

Łódzka iluminacja zamontowana wzdłuż ul. Piotrkowskiej kosztowała 1,9 mln zł (© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

15 stycznia zakończyło się głosowanie na najładniej oświetlone miasto. W plebiscycie zorganizowanym przez Grupę Energa, Łódź zajęła 3. miejsce. Zwyciężył Szczecin, a zaraz za nim znalazła się Skarżysko-Kamienna.

W finałowej rozgrywce konkursu "Świeć się" rywalizowało 17 miast. Nagrodą jest sprzęt AGD, który zwycięskie miasto będzie mogło przeznaczyć na cel charytatywny.

Szczecin uzyskał 24,15 proc. głosów, Skarżysko-Kamienna 23,89 proc., a Łódź 7,84 proc.

Pierwszą edycję konkursu "Świeć się" wygrał Rzeszów, a rok temu za najpiękniej oświetlone miasto uznany został Szczecin.

Łódzka iluminacja świąteczna rozbłysła 6 grudnia. Dekoracja kosztowała 1,9 mln zł. Instalacja wykonana jest w energooszczędnej technice LED, która pobiera ośmiokrotnie mniej prądu niż zwykłe żarówki.

Zobacz: Świąteczna iluminacja na Piotrkowskiej. Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA + WIDEO]


Szczecin zainstalował tę samą iluminację, która zdobiła miasto rok temu. Światełka zostały kupione kilka lat temu za milion złotych.

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

renifer (gość)

W konkursie na najbardziej narzekających mieszkańców miasta możemy konkurować nawet z całym światem. Nic się nie podoba jak Wam tak źle i ciągle marudzicie to do roboty albo jedźcie sobie do jakiegoś raju baranki łódzkie.

przy okazji (gość) (lodz)

Transport nie tabor. Moje marzenie spowodowane jest decyzjami w temacie likwidacji części nocnych autobusów oraz zmniejszeniu liczby tramwajów nie mówiąc o zmianach w czasie przejazdu z 10 min na 20 min itp oraz o podwyżkach cen biletów i migawek?

lodz (gość) (przy okazji)

sory, ale MPK mamy dobrze zorganizowane. Spójrz na nasz tabor, posiadamy praktycznie same nowe pojazdy. A opóźnienia były i będą niezależnie od miasta....

gialo (gość) (Łodzianin)

a sądzisz, że inne miasta są oświetlone całe? Jeśli by tak zrobili, to od razy byłby wielki problem, że grube miliony na to wydali. Tak źle i tak niedobrze. Nie wiem skąd tacy ludzie się biorą, tylko narzekać potrafią....

lodz (gość) (przy okazji)

sory ale MPK mamy bardzo dobrze zorganizowane... zobacz na nasz tabor, praktycznie same nowe pojazdy,a opóźnienia były i będą niezależnie od miasta

przy okazji (gość)

Żebyśmy jako Miasto zajęli pierwsze miejsce w plebiscytach na najlepiej zorganizowany transport MPK i najbardziej wytrzymałe jezdnie.

przy okazji (gość)

Żebyśmy jako Miasto zajęli pierwsze miejsce w plebiscytach na najlepiej zorganizowany transport MPK i najtrwalsze jezdnie.

PRAWDA (gość)

i poza Piotrkowską się nic nie liczy! kamienice z kolegami wykupią, a za remonty, światełka i resztę zapłacimy MY!

PepeLeSwąd (gość) (666)

Jest korzyścią pod warunkiem, że ma miejsce. Oświetlenie diodami deptaka po którym od dawna nikt nie drepce ma (poza żulami) ma wpłynąć na zmianę wizerunku? Ma promować? Co konkretnie?

anonim 1984 (gość)

kilka ulic oświetlonych i tak wysokie miejsce... a pozostałe czarne, nędzne i ubogie... ciekawe kto to wybierał

PepeLeSwąd (gość)

Wszyscy wielbiciele odpustowych błyskotek i gadżetów rodem z rynku bałuckiego głosowali! I tylko 1,9 mln zł na to poszło... Tylko gratulować naszej władzuni. Serio - mogliby za te pieniądze kupić kolejne liczniki rowerzystów, czy inne "potrzebne" ustrojstwa.