Plaża Open 2015 w Manufakturze

W dniach 17-19 lipca na plaży w Manufakturze rozgrywane będą eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

Plaża Open to ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej rozgrywany w przestrzeni miejskiej. Zawody są rozgrywane w kategorii open, a więc wystąpić w nich może każdy sympatyk siatkówki, niezależnie od posiadanych umiejętności. Wpisowe do turnieju wynosi 50 złotych od pary.

Manufaktura już po raz trzeci organizować będzie zawody z cyklu Plaża Open. Turnieje w 2013 i w 2014 roku cieszyły się dużą popularnością wśród kibiców, a uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności.

W zeszłorocznym turnieju wzięła udział między innymi para mistrzów świata w siatkówce plażowej do lat 23 z 2014 roku – Maciej Kosiak i Maciej Rudol, a także ówczesny halowy mistrz Polski w barwach PGE Skry Bełchatów Wojciech Kowalczyk występujący w parze z Kamilem Kwasowskim – zawodnikiem grającego w siatkarskiej PlusLidze BBTS Bielsko-Biała. Wśród pań czołowe role odgrywały mistrzynie świata w siatkówce plażowej U-21 z 2013 roku – Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska.

W tym roku pula nagród wyniesie 7000 zł dla mężczyzn, 5000 zł dla kobiet oraz nagrody rzeczowe firmy Hi-Tec o wartości 3000 zł.

Mecze rozgrywane będą w systemie brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Kilkadziesiąt zawodników i zawodniczek ma przed sobą 3 dni siatkarskiej rywalizacji. Najlepsze pary zmierzą się w niedzielę o punkty rankingowe, które staną się przepustką do udziału w finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

Oprócz łódzkiej plaży w Manufakturze, turnieje cyklu Plaża Open 2015 rozgrywane będą w Legionowie, Białymstoku, Chorzowie, Rybniku i Pile. Finał rozgrywek odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia na Plaży przy Molo w Gdańsku Brzeźnie. Pary, które na koniec sezonu zdobędą najwięcej punktów w rankingu PZPS otrzymają nagrody finansowe oraz Puchar Mistrzów.

Poza pełną napięcia rywalizacją w turnieju głównym, dla kibiców przygotowano szereg dodatkowych atrakcji. Czas pomiędzy meczami urozmaicą konkursy w serwowaniu piłki do celu oraz rozgrywki w „VyllejBallon”. W obu konkurencjach będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

VyllejBallon” to atrakcja idealna dla osób w każdym wieku - polega ona na grze specjalnie przygotowanym balonem z wodą. Punkt zdobywa drużyna, gdy „piłka” spadnie po stronie rywali, zaś dodatkowy bonus nalicza się, gdy pęknie na głowie jednego z członków przeciwnej drużyny. Turniej „VyllejBallon” będzie rozgrywany w sobotę i w niedzielę o godzinie 14:00.

Wspaniałe emocje gwarantowane!

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane