Plac Dąbrowskiego w Łodzi. Mieszkańcy chcą zmian placu przed Teatrem Wielkim. Będą konsultacje społeczne

Marcin BereszczynskiZaktualizowano 
Radni czekają na placu Dąbrowskiego na sugestie, jak przebudować ten plac. Czytelnik
Do piątku radni miejscy KO i SLD będą zbierali opinie łodzian, jak zmienić wystrój pl. Dąbrowskiego.

Od kilku radni na placu Dąbrowskiego wysłuchują sugestii mieszkańców, którzy chcą, aby na plac powróciła zieleń i ławki. Łodzianie proponują przebudować, wymienić lub zlikwidować fontannę na placu. Pragną utworzenia podziemnego parkingu pod placem. Radni chcą, aby o nowym zagospodarowaniu placu zadecydowali mieszkańcy w konsultacjach społecznych na platformie Vox Populi. Wynik głosowania będzie rekomendacją dla prezydent Łodzi, aby znalazła w budżecie miasta pieniądze na przebudowę placu Dąbrowskiego.

- Mieszkańcy narzekają głównie na brak zieleni - mówi Marcin Hencz, radny KO. - Połowie łodzian nie podoba się fontanna w tym kształcie. Chcą, aby była wymieniona, albo przebudowana.

Radni KO-SLD uważają, że rewitalizacja Śródmieścia dobiega końca i warto zająć się zagospodarowaniem kolejnych terenów. Plac Dąbrowskiego znajduje się na granicy kwartałów przeznaczonych do rewitalizacji. Miasto szuka wykonawców parkingów wielopoziomowych, a podziemny parking pod placem Dąbrowskiego zapewniłby wiele miejsc postoju pojazdów.

- Chcemy przeprowadzić konsultacje społeczne, aby wypowiedzieć mogli się wszyscy zainteresowani, a nie tylko osoby, które spotkały się z nami na placu Dąbrowskiego - mówi Marcin Hencz. - Po konsultacjach przedstawimy prezydent Łodzi sugestie mieszkańców i zwrócimy się do niej, aby miasto opracowało projekt przebudowy placu, a następnie go wdrożyło.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
O
Oficer prowadzący
2019-07-11T10:03:27 02:00, Tow.Onuca:

Postawcie tam pomniki osób mających wpływ na to jak wygląda obecnie kraj:Tuska, Zdanowskiej, Moczara,Dzierżyńskiego,Bartoszewskiego,Jaruzelskiego i oczywiście Gomółki i Bieruta

2019-07-12T07:45:01 02:00, Qwerty:

Nie, postawimy pomnik Lecha, najlepszego prezydenta po 1989 r.!!!! 😉😁😂

Koniecznie z napisem OUTA

G
Gość
2019-07-11T16:54:27 02:00, Gość:

łąka, której nie trzeba kosić będzie najlepsza, ...................... dla tych osłów z opozycji, która lubi tam wystawać ze świeczką

2019-07-12T07:42:29 02:00, Qwerty:

Osłem jesteś ty i wszyscy, którzy cię otaczają PiSdzielcu!!!

Nie zesraj się chłoporobotniku spod Zgierza!;)

c
chłopiec z baletu

och to idealne miejsce na gej park

Z
ZZk

Ktoś chce zarobić i podpiera się konsultacjami. Obok park Matejki 2,5 ha dużo zieleni ławki. Dla starszych ławki i niech inhalują się spalinami.

Q
Qwerty
2019-07-11T10:03:27 02:00, Tow.Onuca:

Postawcie tam pomniki osób mających wpływ na to jak wygląda obecnie kraj:Tuska, Zdanowskiej, Moczara,Dzierżyńskiego,Bartoszewskiego,Jaruzelskiego i oczywiście Gomółki i Bieruta

Nie, postawimy pomnik Lecha, najlepszego prezydenta po 1989 r.!!!! 😉😁😂

Q
Qwerty
2019-07-11T16:54:27 02:00, Gość:

łąka, której nie trzeba kosić będzie najlepsza, ...................... dla tych osłów z opozycji, która lubi tam wystawać ze świeczką

Osłem jesteś ty i wszyscy, którzy cię otaczają PiSdzielcu!!!

o
olo

Ten betonowy pl. Dąbrowskiego to dzieło Kropiwnickiego, obecnego członka RPP, kandydata PIS na prezydenta Łodzi, prezydenta Łodzi z ramienia PIS, członka ZCHN

s
sdsd
2019-07-11T10:03:12 02:00, Pablo:

Pl. Dąbrowskiego nie wymaga żadnej przebudowy, zwłaszcza że kilka lat temu przechodził gruntowny remont.

Pl. Dąbrowskiego wymaga działań niewielkich, kosmetycznych i to właśnie w kwestii zieleni. Tam trzeba zieleni i ławek pod tą zielenią, ale nie zieleni w donicach tylko normalnie w ziemi z systemem podlewania. Zieleń w donicach trzeba podlewać co generuje koszty a takie drzewo i tak nie wyrośnie w niej ze względu na ograniczenia dla systemu korzeniowego. Zasadzenie drzew w ziemi po środku szczelnej, kamiennej pustyni spowoduje jej usychanie, dlatego musi być system nawadniający.

Podsumowując. Żadnych parkingów, tylko zieleń,ławki, kosze na śmieci itp mała architerktura..

Zgadzam się w 100% :)

t
ttt

DRZEWA i KWIATY !!!!

G
Gość
2019-07-11T10:03:27 02:00, Tow.Onuca:

Postawcie tam pomniki osób mających wpływ na to jak wygląda obecnie kraj:Tuska, Zdanowskiej, Moczara,Dzierżyńskiego,Bartoszewskiego,Jaruzelskiego i oczywiście Gomółki i Bieruta

A obecnych ? Zapomniałeś czy 500 zasłoniło Ci oczy i uszy

G
Gość