Piotrkowska 217 to adres nowego centrum kulturalno-rozrywkowego w Łodzi. Powstanie ono na terenie dawnej fabryki Józefa Johna. "Piotrkowska 217" to projekt spółki Okam, do której należą pofabryczne budynki. Deweloper za namową grupy łodzian zrezygnował z wcześniejszych planów przeznaczenia terenu pod osiedle mieszkaniowe.

Radosław Szwugier, koordynator projektu Piotrkowska 217 informuje, że inwestor zgodził się zrealizować plan stworzenia w tym miejscu centrum dla młodych, kreatywnych ludzi. Nawiązując do hasła "Łódź kreuje" przestrzeń pod wynajem udostępniona zostanie zdolnym osobom, które chcą się rozwijać.

Przeczytaj o wcześniejszych planach: Przy Piotrkowskiej powstanie kompleks biurowo-mieszkaniowy

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłyby się rozpocząć prace remontowe pofabrycznych budynków.

Lokale przy Piotrkowskiej 217 wynajmuje już agencja reklamowa, skateshop i skatepark. Otwarcie tego ostatniego odbędzie się w najbliższą sobotę, z tej okazji w godz. 13-18 odbędą się pokazy deskorolkowe.

Szwugier zapewnia, że pojawia się kolejni najemcy. Przy piotrkowskiej 2017 ma powstać m.in. pierwszy w Polsce tzw. Food Boutique, czyli market z jedzeniem z całego świata.

Źródło: Piotrkowska 217 - nowe miejsce na mapie kreatywnej Łodzi [WIZUALIZACJA]

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

krokodyl (gość)

Te budynki wyglądają jakby miały się rozsypać. Plany są piękne, tylko że oni tam nie chcą włożyć kasy. Oskubany budynek z tynku ma imitować Manufakturę... he he he - wiocha totalna

Jacy młodzi? (gość) (Kleofas)

Lat 40+ to są młodzi ludzie? Ja rozumiem, że nie staruszkowie, ale to są normalni dorośli ludzie, jak większość tzw. społeczeństwa.

było 4xTAK, bedzie 4xF**K OFF (gość)

moje miasto jest całe OFF dzięki OFFprezydentom i ich wszelkiej maści OFFprzy_dupasom a także OFFurzędnikom, brak gospodarza od siedemdziesięciu lat skutkuje wszechobecnym bajzlem, wszystkie ekipy od 50-ciu lat były w stanie przewrócić wańkę-wstańkę - tego ani car ani hitler nie był w stanie zrobić

Aga. (gość)

hmm, wczytując się w treść artykułu dowiedziałam się nowej ciekawej wiadomości, wychodzi na to że Piotrkowska jest na prawdę baaardzo długa jak powstanie to pod numerem 2017. Jakieś tajemnicze niewidzialne wrota? Pokaże mi je ktoś? ;)

mich (gość)

off piotrkowska jest jedyna w swoim rodzaju, więc mam nadzieję, że to miejsce nie będzie tylko jej "nieudaną kopią". rewelacyjna wizualizacja :D

Kleofas (gość)

we gościou posrało cie? Jakie ty masz pojecie o offie i całym "łódż kreuje"? myślisz, ze na offie to najemcy czynszu nie płacą? płaca sobie wyoraź i to kurewsko lichwiarski, bo podobny do czynszy w galerii łódzkiej. na poczatku "inwestycji" opłaty były niskie, bo start, bo młodzi, dopiero zaczynają itd, a treraz? Posrany malkontencie najpierw sie rozeznaj w temacie a nie za kose sie łapiesz, bucu jeden

Kleofas (gość) (We)

we gościou posrało cie? Jakie ty masz pojecie o offie i całym "łódż kreuje"? myślisz, ze na offie to najemcy czynszu nie płacą? płaca sobie wyoraź i to kurewsko lichwiarski, bo podobny do czynszy w galerii łódzkiej. na poczatku "inwestycji" opłaty były niskie, bo start, bo młodzi, dopiero zaczynają itd, a treraz? Posrany malkontencie najpierw sie rozeznaj w temacie a nie za kose sie łapiesz, bucu jeden

jONATHAN (gość)

off Piotrkowska to syf (szczegolnie podworko przed DOM i Spaleni Sloncem)
dobrze ze powstaje alternatywa

łodziak (gość) (We)

Z artykulu raczej wynika, ze placic bedzie inwestor i mlodzi kreatywni ;;)

Fajnie, ze powstaje kolejne taki miejsce w naszym miescie

We (gość)

"Nawiązując do hasła "Łódź kreuje" przestrzeń pod wynajem udostępniona zostanie zdolnym osobom, które chcą się rozwijać."
DLACZEGO jak tylko widzę napis "OFFcokolwiek" albo "Łódź Kreuje" to zawsze mam wrażenie że będzie "daj daj daj daj daj". I młodzi będą to wynajmować jak podatnicy będą za to płacić.