Od rana na boisku Rudzkiego Klubu Sportowego trwa sportowy piknik. W IX Łódzkim Turnieju Biblio Cup występuje też drużyna MM Mojego Miasta Łódź.

Zobacz co jeszcze dzieje się dzisiaj w Łodzi


Występy artystyczne - śpiewy, tańce i inne pokazy, a do tego mecze piłki nożnej. O godzinie 9.30 rozpoczął się IX Łódzki Turniej Biblio Cup. - Dzisiejsze zawody rozpoczął wiceprezydent Krzysztof Piątkowski strzałem rzutu karnego - relacjonuje Ewa Maćkowiak, organizatorka.

Na murawie znajdują się dwa boiska, na których rozgrywane są mecze. 12 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy i rozpoczęło mecze eliminacyjne. Po dwa najlepsze zespoły zagrają w półfinałach i meczach o miejsca 1-4.

Oprócz zmagań piłkarskich jest dużo innych atrakcji. - Dla dzieci są zjeżdżalnia i konkursy. Mamy także stoisko, gdzie można się wymienić, bądź otrzymać książkę. Można sobie wykonać makijaż. Każda firma przygotowała gadżety, maskotki, słodkości - wylicza Ewa Maćkowiak.

Rozgrywki grupowe powinny się skończyć ok. 14.30. Później planowany jest pokazowy mecz polityków z dziennikarzami, a następnie runda finałowa. Cały piknik powinien zakończyć się ok. godziny 17. IX Turniej BIblio Cup rozgrywany jest na RKS-ie (ul. Rudzka 37). Wstęp bezpłatny.

W zawodach rywalizuje drużyna MM Moje Miasta Łódź, która na początek zremisowała bezbramkowo z Biblioteką Wojewódzką im. Piłsudskiego.Aktualizacja godzina 21:10

Turniej, broniąc tytułu, wygrała drużyna Straży Miejskiej. Druga była Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna - FC10 BUDIMARK, a trzecia Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi - BUŁ-A. Drużyna MM Mojego Miasta Łódź po trzech remisach i dwóch porażkach została sklasyfikowana na 11. miejscu.

Czytaj więcej o sporcie w Łodzi:Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

EWA MAĆKOWIAK (gość)

ORGANIZATOR. DZIĘKUJEMY BARDZO ZA UDZIAŁ DRUŻYNY PORTALU MM MOJE MIASTO ŁÓDŹ I POMOC W ORGANIZACJI BIBLIO CUP...SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA ROBERTA ZWOLIŃSKIEGO...