Pierwszy mecz na stadionie miejskim w Łodzi. ŁKS - Pogoń Lwów 2:1

Darek Matyjaszczyk
Inauguracyjny mecz na stadionie miejskim w Łodzi przy al. Unii
Inauguracyjny mecz na stadionie miejskim w Łodzi przy al. Unii Maciej Stanik
Pierwszy mecz na stadionie miejskim w Łodzi przy al. Unii wygrała drużyna ŁKS. W niedzielę ełkaesiacy w towarzyskim spotkaniu pokonali Pogoń Lwów 2:1.

2 sierpnia z okazji otwarcia stadionu miejskiego w Łodzi wybudowanego przy al. Unii odbyło się towarzyskie spotkanie drużyn ŁKS i Pogoni Lwów. Mecz historycznym terenie Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali łodzianie.

Uroczystość otwarcia stadionu rozpoczęła się o godz. 17. Kibice jednak nie są do końca zadowoleni ze stadionu, na którym będzie rozgrywał mecze ŁKS. Chcą całego stadionu, a nie jednej trybuny. Dali temu wyraz podczas wystąpienia prezydent Łodzi. Hanna Zdanowska została przez kibiców wygwizdana.

Wcześniej przed wejściem na stadion przy al. Unii odsłonięto również pamiątkową tablicę poświęconą zawodnikom, działaczom i kibicom ŁKS.

ŁKS - Pogoń Lwów 2:1
ŁKS Łódź
: Kołba (70, Sekuterski) - Placek (46, Sarafiński), Salski (46, Ślęzak), Zimoń (46, Mielewczyk), Pawlak (46, Szumer) - Dynel (46, Kacela), Serwaciński (46, Bryzek), Golański (46, Terentiew), Cichowlas (46, Ostalczyk), Rodrigo (70, Zimoń) - Patora (46, Rak)

Pogoń Lwów: Michał Grycal – Roman Bojko, Jerzy Kułaj, Mikołaj Bogdanow, Eugeniusz Bugajczyk – Stefan Koszka, Roman Werbeszczuk, Jan Juzkiewicz, Siergiej Saluk, Aleksander Demko – Piotr Mamujłyk.

Pierwszego gola dla ŁKS zdobył już w 9 minucie spotkania Paweł Patora, najskuteczniejszy strzelec z poprzednich dwóch sezonów. Na początku drugiej połowy wyrównał dla gości Jerzy Kułaj. Na gola dającego zwycięstwo drużynie ŁKS kibice musieli czekać do końca spotkania. W 87 minucie bramkę strzelił Marcin Kacela.