PGE Skra Bełchatów już w ćwierćfinale Pucharu Polski

Paweł Hochstim
PGE Skra Bełchatów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski
PGE Skra Bełchatów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski Dariusz Śmigielski
PGE Skra Bełchatów pokonała we własnej hali GKS Katowice i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów wygrała 3:1 z GKS Katowice w meczu 1/8 finału Pucharu Polski siatkarzy i i 11 stycznia będą walczyć u siebie o awans do turnieju finałowego tych rozgrywek.

Bełchatowianie bronią trofeum i w tym roku też są jednym z faworytów do zdobycia Pucharu Polski. Mimo tego w meczu 1/8 finału z GKS Katowice musieli się przyłożyć, bo zespół Piotra Gruszki nie zamierzał ułatwiać im zadania.

Oba pierwsze sety były bardzo wyrównane - katowiczanie w pierwszym prowadzili na początku, a w drugim prowadzili równą grę z faworytem - ale bełchatowianie przechylali szalę na swoją stronę w końcówkach. Bardzo dobrze grał Mariusz Wlazły, który atakował z ponad 60-procentową skutecznością.

Ale w trzeciej partii po bełchatowskiej stronie siatki zrobiło się nerwowo, gdy po ataku Pawła Pietraszko goście prowadzili 17:14. PGE Skra dwa razy doprowadziła do remisu - po 18 i po 20 - ale w końcówce nie dała rady zatrzymać śląskiej drużyny. A seta zakończył autowy atak Srecko Lisinaca.

Długo w czwartym secie nie było wiadomo, który zespół zwycięży, aż wreszcie bełchatowianie złamali opór rywali. Od stanu 17:17 podopieczni Blaina wygrali cztery kolejce akcje i zapewnili sobie bezpieczną przewagę. A awans do ćwierćfinału zapewnił im as serwisowy Karola Kłosa.

Mecz ćwierćfinałowy, w którym PGE Skra podejmie Espadon Szczecin, odbędzie się 11 stycznia. Szczecinianie niespodziewanie w meczu 1/8 finału pokonali w Lubinie Cuprum 3:2. Jeśli PGE Skra przejdzie Espadon, to w następny weekend zagra we Wrocławiu w turnieju finałowym Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice 3:1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:19)
PGE Skra: Uriarte 7, Winiarski 13, Lisinac 10, Wlazły 21, Penczew 9, Kłos 6, Milczarek (libero). Trener: Philippe Blain.
GKS: Falaschi 1, Sobański 3, Pietraszko 7, Van Walle 6, Błoński 8, Kalembka 9, Stańczak (libero) oraz Butryn 11, Fijałek, Kapelus 4, Stelmach. Trener: Piotr Gruszka.