PGE GKS Bełchatów ma licencję na grę w II lidze PGE GKS Bełchatów ma licencję na grę w II lidze

PGE GKS Bełchatów ma licencję na grę w II lidze (© Fot. Dariusz Śmigielski)

PGE GKS Bełchatów ma licencję na grę w II lidze.

PGE GKS Bełchatów ma licencję na grę w II lidze
W pierwszym terminie klub licencji nie dostał ze względu na braki infrastrukturalne oraz zaległości finansowe w stosunku do swojego byłego piłkarza Daniilsa Turkova. Złożył jednak odwołanie. W środowym posiedzeniu komisji udział wziął także Wiktor Rydz, prezes Zarządu GKS Bełchatów S.A. Ostatecznie klub dostał licencję, ale warunkowo. Komisja nałożyła bowiem na PGE GKSsankcje. Jest więc kara regulaminowa odjęcia dwóch punktów na sezon 2018/2019, kara pozbawienia aż ośmiu punktów z zawieszeniem do 31 sierpnia 2018 roku. Klub został też zobowiązany do zapłacenia całości zobowiązania finansowego względem Daniilsa Turkovs, wynikającego z wyroku FIFA. Jeśli tego nie zrobi odwieszona zostanie karta wspomnianych ośmiu minusowych punktów.Ponadto komisja zobowiązała także GKS do uzupełnienia braków infrastrukturalnych na GIEKSA Arenie.
Komisja Odwoławcza przyznała także licencję Stali Stalowa Wola. Klub ma jednak zapłacić 3 tysiące złotych. Dodajmy, że są to ostateczne decyzje.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!