Passat, zanim zatrzymał się na parkingu, uszkodził dwa stojące tam auta: volvo i daewoo lanos Passat, zanim zatrzymał się na parkingu, uszkodził dwa stojące tam auta: volvo i daewoo lanos

Passat, zanim zatrzymał się na parkingu, uszkodził dwa stojące tam auta: volvo i daewoo lanos. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

39-letni taksówkarz z urazem klatki piersiowej i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala, gdy volkswagen passat kombi, którym kierował, zderzył się ze skodą felicią.

Drugie auto prowadziła 64-letnia łodzianka.

Do wypadku doszło przed godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Wschodniej. Po zderzeniu passat obrócił się o 180 stopni, wpadł na chodnik, ściął znak drogowy, zniszczył barierki i wylądował na parkingu. Uszkodził dwa stojące tam auta: daewoo lanosa i volvo 850.

- Rozmawiałem właśnie z kolegą przy skrzyżowaniu - mówi jeden ze świadków wypadku. - Nagle usłyszałem potworny huk. Podbiegłem do passata i pomogłem kierowcy wysiąść.

Taksówkarz po badaniach został zwolniony do domu. On i kierująca drugim autem kobieta byli trzeźwi.

- To cud, że to się tylko tak skończyło - dodaje świadek. - Chodnikiem po stronie parkingu szedł mężczyzna w średnim wieku. Passat przejechał dosłownie metr przed nim...

Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmuje się policja.

- Oboje kierujący twierdzą, że wjechali na skrzyżowanie przy zielonym świetle - mówi podinsp. Joanna Kącka z zespołu prasowego KWP w Łodzi.

Właściciele uszkodzonych aut, które stały na parkingu, liczą straty.

- Jestem współwłaścicielem firmy budowlanej - opowiada pan Jakub, do którego należy volvo ze zniszczonym lewym bokiem i tylnym kołem. - Sporo podróżuję, a teraz zostałem bez auta.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!