(© Artur Kostkowski/archiwum Polska Press)

Park kulturowy ulicy Piotrkowskiej nie zezwala na działalność "budek", niezwiązanych trwale z terenem. Zniknęła już ponad połowa z 36 budek usytuowanych na terenie parku.

Dwa tygodnie temu skończył się okres przejściowy na dostosowanie obiektów nietrwale związanych z ziemią. Zniknęła m.in. większość budek z rogu ul. Zielonej i al. Kościuszki, w tym działający od lat spożywczak.

Zostały jeszcze dwie budki na pl. Wolności, którym wkrótce kończy się pozwolenie na działalność i budki przy ul. Piotrkowskiej 148. Mogą zostać przekształcone w pawilon.

Od 29 stycznia między al. Kościuszki a ul. Sienkiewicza budki mogą stać tylko w sześciu narożnikach ulic. Mogą w nich być sprzedawane tylko gazety, bilety i artykuły pierwszej potrzeby. W budkach może też siedzieć obsługa parkingów.

Wszystkie budki na terenie parku kulturowego muszą być w antracytowym kolorze i być pozbawione reklam. Za niedostosowanie się grozi 500 zł mandatu lub skierowanie sprawy do sądu.

Zobacz też: Regulamin Parku kulturowego ulicy Piotrkowskiej

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!