Parada Jeździecka Parada Jeździecka

(© Grzegorz Kłąb)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj rozpoczęła się w łódzkiej Atlas Arenie trzecia edycja Parady Jeździeckiej.

Imprezy w Łodzi: sprawdź, co i gdzie się dzieje w weekend

To niezwykłe widowisko dla miłośników koni, podczas którego prezentowane jest szerokie spektrum dyscyplin jeździeckich w wykonaniu najlepszych jeźdźców wraz z najlepszymi końmi. Podczas trzech dni pokazów obejrzeć można m.in. ujeżdżanie, woltyżerkę, jazdę w damskim siodle, jazdę w stylu West, czy też horseball.

Paradę Jeździecką zapoczątkowały w piątek międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w formule zawodów nieoficjalnych. Trzydziestu jeźdźców polskich i zagranicznych na 80. koniach rozpoczęło walkę o nagrody. Ich zmagania potrwają do niedzieli i zakończą się walką o puchar Grand Prix.

Niezwykłych emocji dostarczył również mecz horseballu - gry łączącej elementy jazdy konnej, koszykówki i polo. W pierwszym dniu Parady mecz został rozegrany pomiędzy drużynami Hiszpanii i Włoch, zakończył się zwycięstwem Hiszpanów wynikiem 11:7.

Dziś i jutro (19, 20 listopada) czeka nas jeszcze więcej atrakcji.

Czytaj więcej o zwierzętach:


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

złamara

dziwna matematyka. "Trzydziestu jeźdźców polskich i zagranicznych na 80. koniach"
30 polskich + 30zagranicznych = 60 koni. Chyba, że niektórzy skakali jednocześnie na więcej niż jednym koniu :)