Pałac Bydgoszcz- Budowlani Łódź 2:3. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo!

(bap) (opr.wm)
Siatkarki Budowlanych wygrały w Bydgoszczy
Siatkarki Budowlanych wygrały w Bydgoszczy Łukasz Kasprzak
W piątek siatkarki Budowlanych Łódź wygrały 3:2 wyjazdowy mecz z Pałacem Bydgoszcz. Było to drugie w tym sezonie zwycięstwo Budowlanych, ale pierwsze na wyjeździe.

Łodzianki, choć w piątek gładko (3:0) wygrały z mocniejszą drużyną PTPS Piła, rozpoczęły mecz w Bydgoszczy bardzo nerwowo i w efekcie przegrały pierwszego seta.

W drugim secie siatkarki Budowlanych grały lepiej, lecz w końcówce przewagę uzyskała drużyna Pałacu, która miała aż trzy piłki setowe. Na szczęście łodzianki wybroniły setbole i wygrały tę partię.

Trzeci set wyglądał podobnie do drugiego, czyli dobra gra i przewaga łodzianek na początku i nerwowa gra w końcówce, która zaowocowała setbolami dla Pałacu. Tym razem nasze siatkarki obroniły tylko jednego setbola i w meczu zrobiło się 2:1 dla Pałacu.

Podobnie było w czwartym secie, jednak to drużyna Budowlanych go wygrała i zrobiło się 2:2, a o wyniku meczu miał zadecydować tie-break.

Do zmiany stron w tie-breaku prowadziły siatkarki z Bydgoszczy. Po przerwie dzięki wielkiej ambicji łodzianki doprowadziły do remisu 13:13 i 14:14 i dwóch piłek meczowych! Drugą szansę wykorzystała Sikorska!

KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 2:3 (25:16, 24:26, 25:23, 23:25, 15:17 )
Pałac: Schulz 13, Martinez 17, Mazurek 4, Liliom 8, Grejman 16, Adams 15, Kuehn-Jarek (libero) oraz Czyżnielewska 16, Krzywicka, Sosnowska.
Budowlani: Piątek 5, Thompson, Ściurka 3, Sikorska 10, Pycia 16, Kruk 25, Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska 9, Dos Santos 21.

Żródło: Pałac - Budowlani 2:3. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo siatkarek!