400 litrów farby w sprayu oraz 50 litrów tradycyjnej (fasadowej, potrzebnej do tła) zostanie zużyte do stworzenia graffiti, które powstaje na ścianie kamienicy przy ul. Żwirki 8, przy skrzyżowaniu z al. Kościuszki.

Prace, które mają potrwać 10 dni, rozpoczęły się w czwartek.

Graffiti będzie drugim co do wielkości w Łodzi (zajmie powierzchnię 733 mkw.). To największe, o powierzchni 960 mkw., znajduje się na bocznej ścianie budynku przy ul. Piotrkowskiej 157.

Malowidło powstanie w ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colour Festiwal 2010. Jego autorem będzie pięcioosobowa grupa Tats Cru z Nowego Jorku, twórcy graffiti w tzw. Strefie Zero po ataku na World Trade Center. Łódzki mural będzie dla nich największym, jaki namalują poza USA.

Ściana ma być pocztówką z Łodzi (ze znaczkiem i stemplem). Będzie na niej pięć postaci trzymających w dłoniach jeden z symboli miasta. Tłem będą kamienice i ulice, m.in. skrzyżowanie ul. Piotrkowskiej i ul. Moniuszki.

Przez pierwsze dwa dni prace nad muralem będą polegały na wykonaniu jego szkicu.

- Z rusztowań została zdjęta siatka - mówi Adam Sobczak, jeden z koordynatorów festiwalu. - Artyści muszą co jakiś czas z nich schodzić i z chodnika sprawdzać, czy proporcje są w porządku.

Całość ma kosztować 120 tys. zł. Efekt będzie można podziwiać 28 sierpnia. W piątek mają zostać odsłonięte dwa graffiti na patio Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!