(© organizator)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

27 września 1331 r. w okolicach wsi Płowce na Kujawach stoczona została bitwa pomiędzy wojskami Władysława Łokietka a oddziałami zakonu krzyżackiego pod wodzą komtura krajowego chełmińskigo Otto von Lutterberga. Łokietek zaatakował tylko tylną straż, dowodzoną przez marszałka Altenburga, więc wynik bitwy można uznać pod względem strategicznym za nierozstrzygnięty, lecz w całej batalii Łokietek odniósł sukces – moralny i militarny. Krzyżacy zaczęli liczyć się z Polakami na ich terytorium.

Już od kilku lat na przełomie sierpnia i września obchodzona jest rocznica płowieckiej glorii, nie inaczej będzie i w tym roku. Rocznicowe uroczystości odbędą się już w najbliższą niedzielę - 22 sierpnia. Na uczestników czeka moc atrakcji, najważniejszą z nich będzie oczywiście sama inscenizacja bitwy, która rozpocznie się o godzinie 15.00. Wcześniej, bo już o godzinie 10-tej na polu bitewnym - przy pomniku zbiorą się Drużyny Rycerskie. Godzinę przed bitwą odprawiona zostanie polowa msza święta.

Tuż po głównych uroczystościach rozpocznie się festyn i zabawa taneczna, oprawę muzyczną zapewni zespół „Bravi”. Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru będzie Robert Janowski, znany z telewizyjnego show „Jaka to melodia?”. Całość zakończy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!