Ola Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła brązowy medal MŚ w Stambule!

(bap) (opr.wm)
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła brązowy medal mistrzostw świata!
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła brązowy medal mistrzostw świata! fot. Łukasz Kasprzak
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła brązowy medal pływacki mistrzostw świata w Stambule! W niedzielę łodzianka była trzecia na 50 m stylem grzbietowym.

W sobotnich eliminacjach łodzianka do finału awansowała z drugim czasem, przy okazji o 0,13 sekundy poprawiając swój własny rekord Polski (26,56 s). W niedzielę Ola Urbańczyk-Olejarczyk popłynęła jeszcze szybciej.

W finałowym wyścigu znów poprawiła swój najlepszy czas – tym razem o 0,06 s, ale wynik 26,50 wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca. Druga była Amerykanka Olivia Smoliga – 26,13, a pierwsza faworytka Chinka Jing Zhao – 25,95.