Prostota, funkcjonalność i kolory. To charakterystyczne cechy domów budowanych przez rolników z regionu Kham w dalekim Tybecie. Teraz kolejny, już piąty taki dom będzie można podziwiać w Naturschutz-Tierpark w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prostota, funkcjonalność i kolory. To charakterystyczne cechy domów budowanych przez rolników z regionu Kham w dalekim Tybecie. Teraz kolejny, już piąty taki dom będzie można podziwiać w Naturschutz-Tierpark w przygranicznym Görlitz, gdzie w niedzielę, 23 sierpnia, nastąpi jego uroczyste otwarcie. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą tybetański mnich Geshe Nawang Thapke oraz Tsewang Norbu, współzałożyciel zrzeszenia Tybetańczycy w Niemczech.
Przy domu rolników nie może zabraknąć zwierząt, dlatego do zagrody wprowadzą się owce podarowane dla ogrodu zoologicznego w Görlitz przez Guenthera Fielmanna.
Organizatorzy otwarcia zapewniają, że podczas zwiedzania domu tybetańskiego, zgodnie z tradycją, nie wygaśnie ogień w piecu a wszyscy goście zostaną serdecznie powitani oraz poczęstowani herbatą, tsampą, momos i słodyczami. W pokoju gościnnym będzie można podziwiać tybetańskie meble i wysłuchać tybetańskich opowieści o życiu na „dachu świata” siedząc na łóżku wyłożonym skórami.
Atrakcje związane z otwarciem domu tybetańskiego potrwają od godz. 14.30 do 17.
Naturschutz Tierpark Görlitz mieści sie przy ul. Zittauer Str. 43. Bilety wstępu kosztują 4 i 2 euro.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!